chrome firefox opera safari iexplorer

«Реставрація будівлі Центральної Ради – найкращий пошанівок нашої історії та її творців», — Микола Томенко

17 березня 2017 о 13:22

В день 100-річчя від створення Української Центральної Ради – першого  українського парламенту, що став на чолі  Української Національної Революції 1917-20р.р. – лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко привертає  увагу  влади  й суспільства  до  катастрофічного стану, в якому перебуває історична будівля УЦР.

У зверненні до Київського міського Голови Віталія Кличка  політик зазначає, що будинок на Володимирській, 42 ( нині Київський міський Будинок учителя), де 17 березня 1917р.  була утворена Центральна Рада, в якому працювали  Голова Центральної Ради Михайло Грушевський та перший Прем’єр-міністр УНР  Володимир Винниченко, де ухвалювалися документи, що визначали майбутнє України, — потребує негайного ремонту.

«Природньо було би в цій будівлі розташувати Музей Центральної Ради, відвідуючи який,  люди  могли б відчути живий подих того буремного часу, опинитися  в атмосфері національного піднесення, боротьби та праці в ім’я України, — коментує своє звернення  М. Томенко. — Натомість нині Будинок  учителя, історична пам’ятка загальнонаціонального значення, — перебуває в  аварійному стані. Через небезпеку для життя людей, держпожежнагляд, наприклад, заперечує  проти проведення заходів у  частині його приміщень».  

    У своєму зверненні до столичного очільника М.Томенко наполягає на негайному  проведенні ремонтно-реставраційних робіт у Будинку вчителя.

«Відновлення будівлі Центральної Ради є найкращим пошануванням нашої    історії  та її творців», — наголошує  Микола Томенко.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути