chrome firefox opera safari iexplorer

Любити Україну: приклад Анатолія Недільського

18 червня 2018 о 17:40

16 червня у Скнилові відбулася  Подія – не лише для Львівщини, а, певне, й для цілої України.  Унікальна краєзнавча бібліотека Анатолія Недільського гостинно відчинила свої двері для відвідувачів.

У книгозбірні – понад  20 тисяч книг, архіви відомих людей.    Є тут  читальня, літній та зимовий коференц-зали, постійна виставка народних дереворитів, розташована в окремому залі. А крім того, до комплексу належать і два музеї — літературно-краєзнавчий та музей любові — й  кімната для кави, і три кімнати готельного типу, басейн та літня сцена. Для автомобілістів – будь ласка, стоянка.

Тут можна не лише насолоджуватися читанням, спілкуванням у гарному товаристві. Звідси зручно  рушати в подорож:  до Олеська, Підгірців, Золочева, Буська, Унева зовсім недалеко.   

Вітати зі втіленням прекрасного проекту подружжя Анатолія та Ольгу Недільських приїхали знані в краю бібліофіли, колекціонери, мовознавці, письменники — Степан Давимука, Богдан Якимович, Василь Куйбіда та багато інших відомих людей Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопілля. 

Анатолій Недільський – особистість надзвичайна. Депутат Львівської обласної ради першого демократичного скликання, книголюб, ерудит, колекціонер, власник книгарні «Рідкісна книга», розташованої на вулиці І.Франка у Львові. Чимало українських колекціонерів  за його фаховими порадами формували свої книгозбірні. 

Добірку творів красного письменства Галичини кінця ХІХ-початку ХХ століть, придбану в книгарні пана Анатолія, Фонд «Рідна країна» (засновник Микола Томенко) передав до музею М.Старицького у Кліщинцях Чорнобаївського району, що на Черкащині. Таке от символічне духовне єднання Галичини з Правобережям.

Погодьмося, це справді  (сподіваємося, поки що) незвично:   Анатолій Недільський вклав власні, зароблені кошти не у ресторан чи кав'ярню, а в бібліотеку-музей. Та ще й з таким зібранням, яким можуть похвалитися далеко не всі бібліотеки. А побудував комплекс пан Анатолій, до речі, на батьківському обійсті.

Отже, цей проект – ще один доказ того, як можна без жодних бюджетних «вливань» творити вартісне, цікаве й потрібне людським душі й розуму. За висловом мецената і благодійника Євгена Чикаленка: «…любити Україну не лише до глибини душі, а й до глибини власної кишені».

І, знаєте – якщо є в Україні такі люди, як А.Недільський – наша рідна країна міцнішатиме і розквітатиме.

Команда «Рідної країни»

Розділи: Суспільство

7 квітня

Інші дати
7 квітня відзначають:
  • Всесвітній день здоров’я.
  • День геолога.
Розгорнути
Василь Василько (Міляєв)
1893 –  український режисер, актор, театрознавець, педагог, народний артист СРСР.  
Розгорнути
Благовіщення Пресвятої Діви Марії
Бог у цей день благословляє всі рослини. Благовіщення без ластівок - холодна весна
Розгорнути
Народився Олександр Богомазов
(1880, смт. Ямпіль Сумська область - 1930) - український художник, видатний представник і теоретик українського/російського художнього авангардизму.
«Мистецтво – безкінечний ритм, художник – його чуттєвий резонатор». (Олександр Богомазов).
Розгорнути
Народився Омелян Пріцак
(1919, с.Лука Львівська область - 2006) - український історик, мовознавець, організатор української науки у світі, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...