chrome firefox opera safari iexplorer

У Нацопері відбудеться гала-концерт пам’яті Анатолія Солов'яненка

25 вересня 2017 о 13:20

У Національній опері України у вівторок, 26 вересня, відбудеться ювілейний вечір з нагоди 85-річчя від дня народження видатного українського оперного співака Анатолія Солов'яненка.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу театру.

«Пам'яті артиста, чий голос підкорив півсвіту... 26 вересня у Національній опері України – ювілейний вечір з нагоди 85-річчя від дня народження видатного українського оперного співака Анатолія Солов'яненка», — йдеться у повідомленні.

У концерті візьмуть участь симфонічний оркестр, хор та солісти Національної опери Сусанна Чахоян, Анжеліна Швачка, Андрій Романенко, Оксана Крамарєва, Валентин Дитюк, Олександр Мельничук, Лілія Гревцова, Вікторія Ченська та інші провідні співаки театру.

Анатолій Солов'яненко (25 вересня 1932 р. — 29 липня 1999 р.) — Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1997), командор Італійської Республіки, кавалер орденів і медалей.

Солов'яненко був першим радянським тенором, який отримав запрошення співати у провідному театрі США — «Метрополітен-опера»: впродовж сезону 1977/1978 років він брав участь у 10 виставах.

За роки роботи солістом Київської опери (з 1963 по 1994) Солов'яненко заспівав 18 провідних партій, серед яких Андрій («Запорожець за Дунаєм»), Герцог («Ріголетто»), Альфред («Травіата»), Тенор («Реквієм»), Едгар («Лючія ді Ламмермур»), Рудольф («Богема»), Кавардоссі («Тоска»), Фауст («Фауст»), Надір («Шукачі перлин»), Ленський («Євгеній Онєгін»), Самозванець («Борис Годунов»).

В репертуарі співака було багато концертних програм, складених з творів українських та зарубіжних авторів. Він записав 18 грамплатівок (арії, романси, пісні), випустив компакт-диски.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути