chrome firefox opera safari iexplorer

«Рідна країна» впорядкувала дорогу до козацького цвинтаря в Трахтемирові

12 листопада 2018 о 17:09

У Трахтемирові на Канівщині небайдужі українці продовжують приводити до ладу козацький цвинтар XVIІ-XX сторіч.

Ініціатор заходів, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко вже не перший рік опікується питанням облаштування та впорядкування місця поховання національних героїв. Влітку команда фонду провела на території цвинтаря толоку та встановила покажчик для туристів.

Цього разу «Рідна країна» на чолі з Миколою Томенком прийняли рішення зробити дорогу.

«Звітую, що, як і обіцяв, наша команда «Рідної країни» продовжує упорядковувати знаменитий цвинтар. Нині зроблено дорогу до місць поховань 17-20 століть. Приємно, що за останній рік тут багато зроблено і колективом Державного історико-культурного заповідника “Трахтемирів” та обласною владою. Разом зробимо Трахтемирів місцем поваги і пошани до нашої історії та приберемо звідси елітних мисливців та олігархів!»

Особливу подяку Микола Томенко висловив Олегу Герасимчуку за допомогу в облаштуванні дороги до козацьких могил, а також за постійну підтримку директору Канівського природного заповідника Володимиру Пилипенку та його заступнику Олегу Петриченку.

Засновник фонду «Рідна країна» також поділився з планами на майбутнє.

«Наступний рік буде роком досліджень. Сюди мають приїхати археологи та науковці. Ми маємо чітко знати яка кількість поховань тут з козацької доби, а яка з кінця 19 століття».

Більше дивіться в сюжеті телеканалу ICTV.

Нагадаємо, що це далеко не перша ініціатива команди «Рідної країни» по збереженню національних історичних пам`яток. Нещодавно в Тарасовій світлиці, що в Каневі, завдяки ініціативі Миколи Томенка був повністю замінений солом`яний дах на більш витривалий та довговічний очерет.

 

facebook.com/m.tomenko

 

facebook.com/m.tomenko

Розділи: Суспільство

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути