chrome firefox opera safari iexplorer

Музей С.С. Прокоф'єва

  • с. Красне,
    Красноармійський район,
    Донецька область,
    85374
  • (06239) 53-02-15
Про музей:

В 1991 році на честь 100-річчя від дня народження С.С. Прокоф'єва на його батьківщині був відкритий меморіальний музей (відділ Донецького обласного краєзнавчого музею). Експозицію музею розмістили в будинку колишньої школи, де викладала мати композитора, Марія Григорівна Прокоф'єва.

У трьох залах музею розміщені матеріали, які розповідають про життя й творчість Прокоф'єва. Основні теми експозиції першого залу – дитинство й роки навчання в консерваторії. У житті С.С. Прокоф'єва будинок, родина відігравали велику роль. Центральне місце в експозиції цього залу займає рояль «Шредер», точно такий же був у будинку Прокоф'євих. Частина експозиції присвячена рокам, проведеним у стінах Петербурзької консерваторії, де вчителями С.С.Прокоф'єва були видатні музиканти: Римський-Корсаків, Лядов, Черепін.

Про інтенсивну концертну діяльність С.С. Прокоф'єва за кордоном (США, Великобританія, Франція, Італія) і після повернення на батьківщину свідчать матеріали другого залу. Дійсні речі, які належали Сергію Сергійовичу, прижиттєві видання творів композитора, журнали, газети, фото друзів і виконавців відображають атмосферу музичного життя того часу.

Яскраві театралізовані комплекси, які містять костюми, бутафорію, ескізи декорацій, афіші й програми спектаклів, особисті речі виконавців провідних партій у балетах й операх С.С. Прокоф'єва відображають особливий театральний світ, створений композитором.

Третій зал розповідає про зв'язок творчості Прокоф'єва з Україною, про постановки музичних творів композитора на сценах провідних театрів нашої країни, повага пам'яті нашого видатного земляка (випуск книг, марок, виготовлення конвертів, присвячених ювілеям великого майстра). Експозиція розповідає також про фестивалі, які проводилися на батьківщині композитора в різні роки, у тому числі й про відомий щорічний фестиваль «Прокофєвська весна», який проходить у Донецьку.

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути