chrome firefox opera safari iexplorer

Виставки «Іван Гончар: жити і творити для народу»

Дата події:28 січня-13 лютого 2011 р.
Місце події:м. Київ, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (вул. Івана Мазепи, 29)
Більше про подію:

28 січня 2011 року о 17:00 годині запрошуємо в Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” на вечір пам’яті та відкриття виставок до 100-літнього ювілею Івана Макаровича Гончара (1911—1993).

У програмі вечора:

Відкриття виставки «ІВАН ГОНЧАР: «ЖИТИ І ТВОРИТИ ДЛЯ НАРОДУ».

Ювілейна виставка показує шлях видатного Майстра від рідної батьківської хати в с.Лип’янці Шполянського р-ну на Черкащині до всесвітньовідомого хатнього музею українських старожитностей. Тут постає візуально-образний ряд зразків народного малярства, ткацтва, вишивки, гончарства, дереворізьблення, одягу, прикрас, музичних інструментів.

Це – не тільки результат творчого пошуку окремого художника. Унікальна збірка хатнього музею І.М. Гончара, сформованого на основі етнологічного розуміння українського мистецтва, стала реальним втіленням української національної ідеї.

Музей Гончара в 1960-і був одним із неофіційних осередків «шістдесятництва» в Україні, в реакційні 70-і – являв зразок протистояння художника і громадянина системі, а з другої пол. 80-х рр. став духовною основою для національно-визвольного руху й формування ідеології української державності.

Презентація видань:

  • Книги подарунково-поштових листівок «Українці в малюнках Івана Гончара». Цим спільним виданням Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» і поліграфічна фірма «Майстер Книг» розкривають для читачів ще одну сторінку творчого і наукового доробку Гончара – серію його картин «Українські народні типажі у місцевому національному вбранні другої половини XIX – початку XX століть». Анотації до аркушів і передмова – українською та англійською мовами.
  • Бібліографічного покажчика «Іван Гончар: мистець, збирач, дослідник». Унікальне видання, яке вперше видається у такому обсязі (614 записів), охоплює публікації від 1949 по 2009 роки, що стосуються проблем української культури, народного мистецтва і філософії творчості в баченні Гончара, висвітлюють життєвий і творчий шлях ювіляра і становлення заснованого ним музею.

Книжкова виставка «Іван Гончар: зачарований красою».

Виступи мистецьких колективів.

Виставка діятиме з 28 січня до 13 лютого 2011 року щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:45.

Вхід на відкриття виставки вільний!

ВХІД У МУЗЕЙ: для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Джерело: gorod.kiev.ua

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути