chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі роботи конкурсу «Що б я зробив для України»

21 лютого 2011 о 12:40

Підбиваємо підсумки конкурсу на кращі твори за темою «Що б я зробив для України», який був оголошений світоглядним порталом «Рідна країна» з нагоди 20-річчя незалежності та Міжнародного дня рідної мови.

Ми вдячні УСІМ, хто надіслав нам свої роздуми, спостереження, пропозиції та плани для покращення життя у рідній для нас країні!

Приємно також відзначити, що «географія» нашого конкурсу виявилася надзвичайно широкою – вона охопила Кіровоградську, Вінницьку, Миколаївську, Хмельницьку, Рівненську, Запорізьку, Одеську, Київську, Дніпропетровську, Черкаську, Івано-Франківську, Сумську, Волинську, Харківську, Чернівецьку та Чернігівську області.

Ми вирішили, що УСІ, хто надіслав свої роботи для участі у конкурсі, отримають у подарунок «Український щорічник-2011».

Сподіваємося, що кожен день відомі особистості зі сторінок цього ділового щоденника будуть надихати та вмотивовувати Вас до активної роботи. А кожні кроки з реалізації Ваших ідей стосовно майбутнього нашої країни ви зможете фіксувати в окремій рубриці щоденника «Що я зробив для України».

Найкращі твори, які нами були відзначені, як і обіцяли, публікуємо на порталі «Рідна країна».

Оксана Шамрай, м. Дніпропетровськ

«Жили колись вільні люди. Хлопці були працьовиті, дівчата красиві, діти розумні, старці мудрі, а як треба було, то всі вони вміли і за себе постояти і родину захистити…»

Тетяна Несват, Запорізька обл.

«Нам з вами пощастило жити в мальовничих краях, які наповненні духом історії, традиції і культури. Але багато хто з нас навіть не був у сусідній області, а хтось і не знає свого району...»

Іван Демчук, Рівненська обл.

«…або ми перестанемо догоджати режимам різних країн світової спільноти – чи то найближчим сусідам, чи далеким партнерам, і станемо на власний шлях розвитку, зберігаючи свою автентичність, в той же час використовуючи кращі світові зразки розвитку економіки, або ми втратимо спочатку свою індивідуальність, а невдовзі і державність...»

Юлія Пацьора, Вінницька обл.

«Кожен твій день, слово, справа є відповіддю на поставлене завдання — це для рідної країни. Усе, що отримуєш, — цінуй, бережи, використовуй справедливо, примножуй, ділися, віддавай…»

Олена Ткачук, м. Хмельницький 

«Я б хотіла, щоб український народ ніколи не забув традицій, що прийшли до нас ще із давніх-давен. Щоб ми, українці, мали чим пишатися, і не тільки матеріальним становищем, а в першу чергу — своєю індивідуальністю, своїми культурними досягненнями…»

Вікторія Савчук, студентка 1 курсу, м. Луцьк

«…Можу вивчати традиції нашого народу, а не вірити китайському фен-шую. Можу читати братику на ніч українські казки, розповідати про українські традиції своїм друзям…»

Тетяна Кроха, учениця 11 класу, Черкаська обл. 

«Я б взагалі пенсійний вік довела до 50 років для жінок і 55 для чоловіків. А ті, хто це придумав, нехай працюють хоч і до 70 років, у них я бачу здоров'я на придумки вистачає…»

Владислав Спицький, учень 11 класу, Черкаська обл.

«…Невже ми стали настільки черстві, настільки закохані у своє «я», що нас перестала хвилювати доля наших оточуючих, доля нашої рідної землі?!»

Катерина Івкова

«…Ну а от — мої власнi вiршi, якi я написала для Украiни…»

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути