chrome firefox opera safari iexplorer

Українець обіграв найсильнішу у світі шахову програму

28 квітня 2011 о 14:57

«Рибка-4» переможена. Комп'ютерну гру в шахи, що не під силу жодному гросмейстеру, підкорив любитель рекордів із запам'ятовування Андрій Слюсарчук. Як колись він записав у пам'ять 30 мільйонів чисел після коми числа Пі, тепер — кілька мільярдів комбінацій шахових дебютів.

Вісім місяців на опанування гри. Проштудійовано майже три тисячі книжок про шахи. Людина-комп'ютер, нейрохурірг Андрій Слюсарчук викликав на двобій непереможеного ніким у шаховому світі суперника — комп'ютерну програму «Рибка-4».

Андрій Слюсарчук, професор-нейрохірург, психоаналітик: «У мене немає сумнівів, що я обіграю сьогодні «Рибку-4». Обігрував. Десь за 200 вже перевалило».

У залі знані гросмейстери. Певні: мірятися силами з четвертою «Рибкою» — справа безперспективна. Бо нерви у неї сталеві.

Володимир Баклан, міжнародний гросмейстер: «Никто и не пытался, я вам честно скажу. Машина сильнее. Она не имеет нервов».

Юрій Дроздовський, міжнародний гросмейстер: «Компьютер сейчас играет в шахматы совершенно на другом уровне. Для обычного, простого смертного это малореально».

Задля чистоти гри фахівці із захисту інформації глушать радіочастоти. Першу партію професор грає білими. Грає всліпу. Екран лише для глядачів. Шахова дошка у Слісарчука в голові. Туди записує кожен хід. Допомагає сконцентруватися чиста дошка перед очима. Його суперниця «Рибка» подекуди довго думає. Ученого рекордсмена довгодуми дратують.

Дратують Слюсарчука і сторонні звуки. Бо відволікають. Майже дві години двобою з комп'ютером. І черговий рекорд від Слюсарчука. «Рибка» здається.

Шахісти в захваті від гри Слюсарчука. Але занепокоєні станом «Рибки». Мовляв, програма обрала чомусь не ту дебютну гру.

Володимир Баклан, міжнародний гросмейстер: «Партия одноворотная. «Рыбка» и не пикнула. Она выбрала на девятом ходу ход далеко не лучший».

Геннадій Плостак, тренер з шахів: «Ну, не верю я в то, что происходит. Очень странно играет программа. Не делает очевидных ходов. Думает тогда, когда думать не надо».

Сумніваються у чистоті експерименту навіть юні шахісти.

Олександра Конопацька, шахістка: «Создается впечатление, что ему кто-то передает ходы и он не может их услышать. Он путает Б и Д. В конце партии у него вообще появился ферзь на доске».

Другу партію Слюсарчук грає чорними. Двобій триває недовго. Бо професор тричі повторив хід. Партія закінчується нічиєю. Професор трохи засмучений, бо планував перемогти всуху.

Андрій Слюсарчук, професор-нейрохірург, психоаналітик: «Коли «Рибка» відчуває, що ти сильніше неї, то вона прагне зробити хоча б нічию.

В професійні шахісти професор не йтиме. Черговий рекорд — то для нього лише інструмент, аби влада звернула увагу на його геніальність і нарешті здійснила мрію Слюсарчука — створила Інститут мозку.

Джерело: СТБ
Розділи: Здорова Спорт в Україні

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути