chrome firefox opera safari iexplorer

Школи та дошкільні заклади можуть стати останнім форпостом українськості

20 вересня 2010 о 09:19

10 вересня заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко спільно з народним депутатом Євгеном Сусловим провели зустріч з керівниками шкіл, дошкільних закладів та вчителями української мови і літератури міста Сквира (Київська область). Під час зустрічі Микола Томенко презентував та передав для шкіл міста диск «Класика української літератури. Живі голоси» та диск «Слуханка для української малечі» для дитячих садочків Сквири.
 
В розмові з присутніми, Микола Томенко відмітив, що фактично сьогодні вчителі у школах та вихователі у дошкільних закладах є останнім форпостом українськості. «Якщо і надалі влада буде автоматично замінювати українські цінності на радянські чи російські і буде опікуватися, як ми щоденно бачимо, створенням оргкомітетів по відзначенню ювілею чергового радянського космонавта чи партизана, а також максимально просувати і застерігати інтереси російської мови, знання про українську історію мову та культуру , як мінімум, державну службу та українські медіа буде залишати», — зазначив М.Томенко. «Це означає, що фактично останнім форпостом українськості залишатимуться школи і дошкільні заклади», — додав він.
 
При цьому заступник Голови ВР М.Томенко відзначив надзвичайно важливу місію вчителя у сьогоднішніх умовах. «Ми переживали різні періоди нищення української культури і освіти і я переконаний, що переживемо і цей наступ на українськість, якщо школи, дошкільні заклади та вищі навчальні заклади витримають це випробовування», — підкреслив він.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути