chrome firefox opera safari iexplorer

У старовинних особняках Києва будуть готелі і кафе

06 січня 2011 о 13:23

Старовинні київські особняки чекає нове життя – до Євро-2012 влада хоче їх відновити й проводити в них екскурсії.

Про це пише «Сегодня» з посиланням на голову комісії з питань культури Київради Олександра Бригинця.

Для цього, за його словами, майже в кожному старовинному будинку будуть створювати щось привабливе для туристів – сувенірні магазини, музеї, невеликі готелі, ресторани.

«Головне – щоб такі будівлі не перебудовували, оскільки пам'ятники архітектури не можна перебудовувати за законом. Великі виставки в них не розмістиш. Але, наприклад, вже є ідеї з приводу невеликих музеїв – наприклад, Малевича. Це будуть не його картини, а експозиція, пов'язана з життям художника. Або музей міщанського інтер'єру. Теж гарна ідея», — сказав депутат.

У список особняків, з якими будуть працювати, увійдуть 30-40 найвідоміших історичних будівель. Серед них — «Замок барона» і будиночок Сікорського на Ярославовому валу, знаменитий «Рожевий будиночок»та інші, відзначає видання.

Робити ремонт в особняках хочуть коштом інвесторів.

Однак, наголошує видання, зовсім не факт, що інвестори будуть берегти історичні особняки й робити в них лише сувенірні магазинчики і музеї.

Так, на «Замку барона», що на Ярославовім валу,1, вже давно висить оголошення про продаж. Історичний особняк продають за 12 мільйонів доларів, ще на 6 мільйонів, за словами продавця, потягне реконструкція.

Однак, як це не дивно, будівлю дозволяють повністю видозмінити і навіть розмістити парковку у підвалі.

Тим часом у мерії до ідеї зносів особняків ставляться негативно.

За словами заступника голови КМДА Леоніда Новохатька, ніхто пам'ятники історії зносити або перебудовувати не буде, оскільки це пам'ятки.

«Як тільки хтось з інвесторів цікавиться будівлею, ми тут же шукаємо історичні документи і тільки відповідно до них можемо дозволити реконструкцію», — сказав він.

Чиновник додав, що під час реконструкції заборонено перепланувати приміщення, прибирати старовинну ліпнину, обладнувати басейни, підземні парковки, встановлювати пластикові вікна, а також змінювати колір фасаду будівлі.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі