chrome firefox opera safari iexplorer

Ханський палац може потрапити до списку ЮНЕСКО

16 лютого 2011 о 00:05

Ханський палац, що входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, може стати першим кримським об’єктом культурної спадщини, який включать в список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це повідомило Головне управління інформаційної політики Ради міністрів АРК з посиланням на генерального директора Бахчисарайського історико-культурного заповідника Євгена Петрова.

Він підкреслив, що для включення даного пам’ятника до списку ЮНЕСКО необхідно провести процедуру його номінації, яка передбачає попереднє проведення реставраційних робіт. Він повідомив, що подачу номінаційних документів запланували на осінь поточного року.

«До 1 вересня 2011 року в ЮНЕСКО необхідно представити досьє, в якому буде план управління територіями та об’єктами заповідника, звіти з моніторингу об’єктів Ханського палацу», — розповів керівник заповідника.

При цьому він нагадав, що процес номінації даного об’єкта почався в 2003 році після внесення його до Національного попередній перелік пам’яток Україні. На думку Євгена Петрова, включення Ханського палацу в список дасть йому можливість отримувати фінансову підтримку з фонду ЮНЕСКО.

Крім того, директор заповідника запропонував створити Державну комісію при об’єкті, яка вестиме «спостереження за його гідним представленням».

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути