chrome firefox opera safari iexplorer

Нинішнє підвищення тарифів – найбільше за 5 років

12 лютого 2011 о 23:45

Підвищення житлово-комунальних тарифів у цьому році буде наймасштабнішим за п'ять років. До цього найбільше їх підвищення було у 2006 році — на 66,5%.

З лютого зростання тарифів торкнеться практично всіх видів комунальних послуг — і тих, які регулюються центральними органами (електрика, газ), і тих, які знаходяться у віданні місцевих органів (вода, водовідведення і всі інші), пише «Дзеркало тижня».

Конкретні показники збільшення носять в якійсь мірі ще неостаточний характер. Хоча, за даними Мінекономрозвитку, прогнозні макропоказники на 2011 рік версталися виходячи з припущення, що плата за власне житло (квартплата) зросте на 17%, водопостачання — на 18, каналізацію — 19, електроенергію — 40, природний газ — 50, гарячу воду і опалення — на 24%.

Треба також врахувати, що тарифи, які встановлюються регіональними органами влади, будуть неоднаковими. Тому підбити підсумки очікуваних змін досить складно.

Найбільше зросли тарифи на природний газ і водовідведення (майже в 4,2 рази), найменше — на електроенергію (в 1,56 рази).

Як зазначає видання, за даними досліджень витрат і ресурсів домогосподарств, в останні роки грошові витрати на житлово-комунальні послуги становили в середньому менше 10,0%, тому, начебто, особливо сподіватися на отримання субсидій більшості сімей не доводиться.

В структурі грошових витрат 2009 року (даних за 2010-й ще немає) на місяць на домогосподарство (сім'ю) припадало 193,3 гривні на оплату житлово-комунальних послуг (у 2008-му — 156,5 гривні), у тому числі у містах — 232,7 гривні, в селах — лише 16,9 гривні. У 2009 році найбільша частка витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сім'ях з однієї особи — 9,5%, з двох — 8,5%.

Нагадаємо, за несвоєчасну сплату тарифів українці можуть сплачувати пеню у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен прострочений день.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути