chrome firefox opera safari iexplorer

Творімо свободу разом: конкурс

03 лютого 2011 о 12:30

До 20-річчя незалежності України Радіо Свобода оголошує конкурс «Подих свободи» на найкраще есе, нарис чи просто ваші думки про те, чим для вас є поняття «свобода».

Всі учасники акції отримають у подарунок «Український щорічник» від Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». А найкращі роботи Радіо Свобода упорядкує до книги про свободу та незалежність, яка має вийти наприкінці літа цього року, до 20-го Дня незалежності.

Відчути щоденний патріотизм пересічних українців через їхні історії про «свободу» – це конкурс «Подих свободи». Радіо Свобода пропонує слухачам розповісти про власне відчуття «свободи», якою вони бачать вільну країну і чому люблять те місце, де вони живуть.

«Доведіть нам, що вашу маленьку батьківщину варто відвідати», — пропонує головний редактор Київського бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова.

«Кажуть, що у журналістів дещо викривлений погляд на життя, тому що вони бачать світ по-своєму, – зауважує вона. – Люди, які живуть у столиці, зовсім не так дивляться на життя в глибинці українській. Хотілось би побачити, як ви відчуваєте незалежність, свободу. А може, свобода і незалежність – це синоніми? Може ви напишете, як ви йшли до школи, може, про когось із своїх земляків, а може, про стежку до рідного дому чи … хтозна, про що ви напишете?!»

За кожен «Подих свободи» – щорічник про Україну

Конкурс проводиться до 15 березня. Кожному авторові за написання статті Радіо Свобода спільно з Фондом «Рідна країна» подарує «Український щорічник-2011». На кожній сторінці ця книжка розповідає про знаних людей, які популяризували Україну, а також містить відомі афоризми чи висловлювання про Україну та українців.

Тут і Антон Чехов хвалить українського селянина, який завжди у веселому настрої, і Анну Ахматову цитують як найкращого перекладача лірики Івана Франка, а Шолом-Алейхем та Корній Чуковський захоплюються творчістю українського Кобзаря Тараса Шевченка.

Микола Томенко вважає, що книжка стимулюватиме українців до щоденного патріотизму. «Читач матиме можливість познайомитись з понад тисячею персоналій визначних українців в різних галузях освіти, науки та техніки, які не лише працювали в Україні, які пов’язані з Україною, які працювали для України чи народилися в Україні, – сказав він в інтерв’ю Радіо Свобода. – Філософія дня, який пов’язано з народженням визначної людини, мусить стимулювати кожного дня українця до активнішої роботи. В кінці сторінки він зіткнеться з написом, що я зробив для України. Так само напише, що я зробив для своїх друзів, для сім’ї, для родини, для офісу, а там уже – і для України».

Можливо, Вашою маленькою справою для України і стане написання твору «Подих свободи». Чекаємо його за адресою:

Радіо Свобода
вул. Хрещатик, 19-А
м. Київ
01001 Україна

Або ж відправте текст на електронну адресу:
ukrwebmaster@rferl.org

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі