chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві поговорять про свободу українських ЗМІ

31 серпня 2012 о 08:52

У Всесвітній асоціації видавців газет і новин не розуміють ідеї бойкоту Всесвітнього газетного конгресу, що відбудеться у Києві. Учасники заходу хочуть привернути увагу міжнародної спільноти до проблем ЗМІ в Україні.

Міжнародні журналістські організації останнім часом неодноразово висловлювали занепокоєння щодо ситуації в царині ЗМІ в Україні. Не оминуть цю тему редактори багатьох провідних газет і видавництв з різних країн світу й під час Всесвітнього газетного конгресу та форуму редакторів, що 2-5 вересня відбудеться у Києві. Тому ідея бойкоту конгресу в Україні виглядає як непорозуміння, розповів в інтерв'ю DW заступник генерального директора Всесвітньої асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA) Ларрі Кілман.

Раніше про наміри просити членів редакційної ради звернутися до учасників Всесвітнього газетного конгресу бойкотувати захід у Києві заявив гендиректор телеканалу ТВі Микола Княжицький. Пояснюючи свою позицію, він сказав DW, що «неправильно робити вигляд, що в Україні зі свободою слова все гаразд і брати участь у з'їздах, які нібито легітимізують українську владу в той час, коли вона затискає свободу слова перед виборами».

Жодної підтримки влади

Кілман вважає подібні ідеї нерозумінням мети заходу і значення того, що його проводитимуть у Києві. «Те, що конгрес збере в Україні видавців і редакторів впливових ЗМІ з усього світу, дасть їм можливість добре роздивитися проблеми ЗМІ в країні, а ця аудиторія — дуже критична», — відзначив Кілман. За його словами, подальшому моніторингу та обговоренню ситуації в українських ЗМІ, в тому числі й стосовно свободи слова буде приділено велику увагу під час проведення заходів в українській столиці.

 

Якщо ж українські урядовці почнуть казати, що присутність учасників конгресу в Києві є чимось на кшталт схвалення наявної медійної ситуації, то на це буде негативна відповідь, запевнив Кілман. Він також зауважив, що українська журналістика має проблеми, пов'язані не лише зі свободою преси.

«На жаль, ринок ЗМІ в Україні дуже слабкий», — сказав Кілман, додавши, що розбудова українського медіа-ринку має стати пріоритетом. «Ліквідувати контроль влади, подолати цензуру – так це все потрібно, але посилення медійної справи є справді важливим кроком», — відзначив заступник генерального директора Всесвітньої асоціації видавців газет і новин.

Розібратися на місці

Нині дуже важливо, щоб журналісти з усього світу з'їхалися до України і звернули свою увагу на місцеві проблеми в царині ЗМІ, вважає головний редактор німецького видання Heilbronner Stimme Уве Геер, котрий братиме участь у заходах у Києві. На його думку, представники іноземних ЗМІ мають подати сигнал підтримки українським колегам. “Ми бачимо з повідомлень у мас-медіа, що ситуація з незалежними ЗМІ в Україні дуже складна, тому ми ще більше хочемо туди поїхати, щоб підтримати незалежну пресу, а також показати, що ми також виступаємо за свободу ЗМІ в Україні», — сказав у розмові з DW Геер.

Коментуючи той факт, що конгрес відбуватиметься в Києві на запрошення президента Віктора Януковича, а генеральним спонсором виступає група компаній Дмитра Фірташа Group DF, Геер зазначив, що не є «щасливим» з цього приводу. Однак додав, що конгрес треба використати як можливість, аби розібратися в ситуації на місці. «Якщо ми всі залишимося вдома, це взагалі нічого не дасть», — наголосив німецький журналіст. Він очікує, що проблемам українських ЗМІ під час заходів у Києві буде приділено велику увагу. «Ми цього чітко вимагатимемо, інакше цей конгрес не матиме жодного сенсу», — наголосив головний редактор Heilbronner Stimme.

Речник керівництва Frankfurter Allgemeine Zeitung GmbH Тобіас Тревісан в інтерв'ю DW зауважив, що конгрес відбудеться цього року в Києві, щоб привернути увагу всього світу до «сумнівної ситуації зі свободою преси в Україні». Крім того, захід дає можливість влаштувати очну ставку уряду Януковича з вимогами Всесвітньої асоціації видавців газет і новин щодо свободи преси, додав він.

«Ми бачимо проблеми з демократією в Україні»

Таку ж точку зору поділяє і його колега Кристоф Кеезе з німецького видавничого дому «Axel Springer», котрий теж буде в Києві у вересні. Він запевняє, що Всесвітній газетний конгрес ще ніколи не піддавався впливу влади країни, де його проводили. На його переконання, цього разу в Україні буде так само. «Ми бачимо проблеми з демократією в Україні, а також приховані чи гострі загрози свободі преси. Міжнародним газетам чи видавництвам було б неправильно заплющувати на це очі, оминаючи Україну», — сказав Кеезе, відповідаючи на запитання DW.

Саме тому, на його переконання, найкраще за таких умов цього разу провести щорічний газетний конгрес саме в Києві, щоб на місці наголосити на важливості свободи ЗМІ. Адже найліпше, що нині може зробити міжнародна журналістська спільнота, вважає Кеезе, це повідомляти про Україну — чесно й критично. А для цього потрібно побувати на місці події, дослідити ситуацію, а вже потім поширюти перевірену інформацію в міжнародних ЗМІ.

Джерело: Українська служба DW

26 лютого

Інші дати
Леонід Позен
1849 –  скульптор, у творчості якого вперше яскраво й послідовно втілено тему життя та історії українського народу. Автор пам’ятників М. Гоголю та І. Котляревському в Полтаві, скульптурних композицій «На волах», «Оранка в Малоросії», «Лірник з поводирем», «Кобзар», «Запорожець у розвідці», «Переселенці» та ін.
Розгорнути
Любомир Гузар 
1933 – видатний церковний і громадський діяч, єпископ Української Греко-Католицької Церкви, кардинал Католицької Церкви;  з 2005 по 2011 рр. – предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.
Розгорнути
Народився Микола Тимків
(1909, м. Косів - 1985), народний майстер. Автор понад 1200 творів декоративно-прикладного мистецтва, серед яких декоративні тарілки, скриньки, меблі тощо, зроблені плоскорізьбою, інкрустацією й інтарсією.
Розгорнути