chrome firefox opera safari iexplorer

Новонароджені вдома матимуть проблеми із реєстрацією

10 березня 2011 о 14:28

Вони лише народились, а вже мають доводити своє існування судом. Нові правила Мін'юсту для нових українців, які народилися не в пологовому будинку, поставили всіх в ніякове становище. Бо тепер їх наче й нема — без метрики, яку відмовляються видавати. Це попри те, що щороку українці народжують понад 10 тисяч немовлят саме вдома. І це число зростає.

Він є але для держави офіційно його немає, бо новий мешканець цього будинку народився «не там, де треба». Не там де треба — це в себе вдома. Малий Тихон з'явився на світ дуже швидко.

Наталя Лимар, мати незареєстрованого немовляти: «Когда начались роды, я даже не поняла. Сразу пошли потуги, и я за 4 потуги родила буквально минут за 20».

Наступного дня батьки викликали додому лікарів. Ті дали довідку, що Тихон перебуває під їхньою опікою. З цим документом та свідками батьки й пішли до РАГСУ реєструвати сина. Однак їм — відмовили. Бо за новими правилами немовлят реєструють винятково за довідкою з пологового будинку.

Сергій Лимар, батько незареєстрованого немовляти: «Сказали: ребята, обращайтесь в суд и обязывайте так нас регистрировать. В противном случае у нас нету оснований по нашим новым правилам для того, чтобы зарегистрировать вашего ребенка».

Доки батьки збирали документи до суду, скінчився приділений на реєстрацію місяць. Й досі Тихон для української держави не існує.

Сергій Лимар, батько незареєстрованого немовляти: «Для того чтобы получить деньги, нужно свидетельство о рождении, которое выдает ЗАГС. Ребенок без свидетельства о рождении не имеет никаких прав».

Нові правила Мін'юсту реєструвати дитину лише за довідкою з пологового будинку суперечать й Сімейному кодексові, і Конституції, кажуть правники.

В'ячеслав Костилев, юрист: «Не рожденные в роддоме дискриминируются. Для того, чтобы он получил право на существование, мама должна доказать, что это ее ребенок, но теперь только через суд».

Юристи пропонують або позиватися до європейського суду з прав людини або брати довідку в породільному будинку постфактум.

Про нові правила реєстрації зазначено лише у відповіді РАГСУ, на офіційному ж сайті Міністерства юстиції залишилися старі приписи. Про ускладнення в реєстрації народжених удома міністр юстиції не знає.

Олександр Лавринович, міністр юстиції України: «Мені такі приклади невідомі, якщо такі приклади будуть, я думаю, що ми можемо відрегулювати. Це не є питання, яке є проблемним. Навпаки робиться все, щоб кожному громадянину спростити процедури і захистити права новонародженого».

Батьки Тихона подали документи до суду. Оповістка про засідання має прийти впродовж 10 днів.

27 вересня

Інші дати
Народився Микола Надемський
(1892, м. Київ – 1937) – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Розгорнути
Народився Григорій Світлицький
(1872, м. Київ, - 1948) - український художник, майстер світлових контрастів.  Автор картин "Місячна ніч в Україні", "Місячна соната", "Листя шелестить", "Зійшов місяць", "Рідний край".
Розгорнути
Народився Олександр Вербицький
(1875,  м. Севастополь - 1958) - український архітектор, автор проекту сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
Розгорнути
Народився Лев Силенко
(1921 – 2008) – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» - священної книги РУНВіри.
«Людина, яка не любить свою Вітчизну, втратила все»
Розгорнути