chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіті передано низку вітчизняних ВНЗ

08 квітня 2011 о 09:21

Кабінет міністрів України на своєму засіданні 6 квітня ухвалив рішення про передачу деяких вищих навчальних закладів до сфери управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Зокрема, до Міносвіти передано Донецький коледж будівництва та архітектури, Запорізький будівельний коледж, Кам`янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Київський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Кіровоградський будівельний коледж, Криворізький будівельний коледж, Луганський будівельний коледж, Львівський коледж будівництва, архітектури та дизайну, Макіївський політехнічний коледж, Маріупольський будівельний коледж, Севастопольський будівельний коледж, Сумський будівельний коледж та Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну.

Як зазначили у прес-службі, підпорядкування Міністерству освіти і науки, молоді та спорту забезпечить зміцнення вертикалі управління системою вищої освіти між міністерством та обласними державними адміністраціями, на території яких знаходяться виші різного підпорядкування.

Рішення Кабінету міністрів створить сприятливі умови для управління системою вищої освіти, дотримання єдиних державних вимог щодо якості підготовки фахівців і здійснення єдиних підходів до планування, організації, мотивації та контролю за якістю діяльності системи.

За словами міністра Дмитра ТАБАЧНИКА, буде оптимізовано мережу вищих навчальних закладів у розрізі регіонів з урахуванням демографічної, соціально-економічної ситуації, інфраструктури виробничої і невиробничої сфери та приведено у відповідність до потреб сучасного ринку праці.

Ухвалене урядом рішення усуне дублювання підготовки фахівців, нераціональне формування обсягів підготовки фахівців з вищою освітою за кошти державного бюджету, суттєво зменшить витрати на управління навчальними закладами без зниження ефективностіфункціонуваннясистеми вищої освіти, йдеться у повідомленні.

 

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути