chrome firefox opera safari iexplorer

На закритті салону авторської ляльки презентували рекордсменку. ФОТО

23 травня 2011 о 13:36

На другому Міжнародному салоні авторської ляльки «Київська казка» презентували навіть не одну, а двох рекордсменок.

На третьому поверсі «Українського Дому» виставлена найбільша у світі лялька-мотанка. Тут її повністю збирали та оформляли. Висота ляльки – більше 3-х метрів.

«Мотанка – мати з дитиною, одягнена в яскраві шати – символічне втілення України в образі жінки», — говорить автор проекту Олександра Нестеренко.

На виготовлення ляльки пішло 500 метрів тканини та 1,5 км ниток.

В організаторів є кілька ідей, де можна її представити. Є бажання запропонувати обласним та районним державним адміністраціям виставляти ляльку-мотанку на своїх святах як символ України, а також провести кілька експозицій за кордоном.

«Найбільша лялька в світі «Веселинка» — це, звичайно, україночка. Вона чудово може прикрасити собою будь-яке свято», — з гордістю заявляє автор проекту та організатор салону Антон Сазонов.

На створення цієї красуні пішло більше 600 кг синтепуху і півтора кілометра тканини. Це досить цікавий проект, навіть у технологічному плані, адже довелося робити багато розрахунків, наприклад, парусність, щоб добре продувалася вітром і об’ємно виглядала.

Часу на створення пішло б набагато менше, якби не «деякі» негаразди, аж до смішного. Наприклад, під час підготовки до встановлення рекордсменки, підійшли міліціонери і почали спілкуватися з організаторами на предмет того, «що ви тут робите». Всі дозволи були на місці, але ця прикра ситуація затримала установлення «Веселинки» десь на 3 години. Отож, всі бажаючі змогли побачити україночку лише близько 9-ї вечора.

Над створенням ляльки три дні працювало близько 15-20 хлопців та дівчат. Так вийшло, що навіть запланована висота «Веселинки» виявилася більшою, ніж очікували. Замість 22 метрів зріст рекордсменки становить близько 24-х.

Під час урочистої події були присутні представники з книги рекордів Гіннеса України. Як заявив Антон Сазонов, «до світової ми будемо подавати заявку по факту».

Міжнародний салон авторської ляльки «Київська казка» завершився. Окрім затверджених номінацій переможців «Найкращого художника» і «Найкращого теддіста», можна було проголосувати ще й за призера «Глядацьких симпатій».

Його отримала художниця Ірина Дубчак за проект «Скарбниця душі». Серед кращих лялькарів перемого отримала Тамара Півнюк та Оксана Остапчук. Гран-прі вручили теддістці Ірині Трушковській за роботу «Летчик-испытатель».

«З кожним салоном можна побачити зростання рівня художників. Цього року вони вже виставили якісно інші роботи. Це рівень, з яким можна їхати до Європи. На найближчий час планується поїздка до Праги», — коментує організатор виставки.
Після проведення першого салону кількість художників-лялькарів в Україні значно збільшилася. Навіть цього року серед фіналістів є ті, хто виставляється лише перший рік, тому перемога для них була досить неочікуваною.

Минулого року салон авторської ляльки відвідало 47 тисяч гостей, а цього, на жаль, кількість трохи зменшилася: з 19 по 22 травня на виставку завітало приблизно 40 тисяч людей.

«Дохід від виставки навіть не покриває організаційні витрати», — скаржиться Сазонов. Якщо врахувати вартість оренди, вартість реклами і всі вади в законодавстві, то виходить досить невтішна фінансова картина. Держава могла б допомогти оформити цей захід і організувати соціальну рекламу, адже це популяризація не лише мистецтва в Україні, а й популяризація України в світі. А у нас сьогодні це слогани на кшталт «не забудьте вимкнути телевізор». «Можливо, ми стукали не в ті двері», — невтішно констатує він.

Після першого салону пішла потужна хвиля інформації про Україну, тому на цьогорічній «Київській казці» можна було побачити художників з Голландії, Італії, Німеччини, Франції. Їхні роботи користуються попитом і потрапляють в українські колекції.

За рівнем підготовки організатори та учасники ставлять цьогорічний салон на позицію вище, ніж аналогічні закордонні. Тому художники з інших країн їдуть до України залюбки.

Варто зазначити, що цінова політика салону розрахована на різного покупця. Тут можна було придбати ляльки від 200 грн. і до 12 тис. євро.

Юлія Кондрацька, «Рідна країна»

4 лютого

Інші дати
Галина Кальченко
1926 –  український скульптор. Найкращі роботи: пам’ятники Лесі Українці в Києві та Ялті, М. Леонтовичу в Тульчині, П. Гулаку-Артемовському в Городищі, І. Котляревському та М. Заньковецькій у Києві.
Розгорнути
Тимофія-напівзимника
Якщо схопиться хурделиця, то весь тиждень буде негожий; коли ж опівдні усміхнеться сонце, то закличе в гості ранню весну
Розгорнути
Народився Сидір Мидловський
1885 –  український і польський психолог, лікар, психоаналітик та філософ, який своїми численними статтями і фундаментальними працями створив підвалини психології виховання, персонології, розвив вчення психоаналізу, чим створив ґрунтовну для свого часу наукову теорію особистості в Україні та Польщі, яка не втратила своєї цінності і в наші дні.
Розгорнути
Народився Климент Квітка
(1880, Київ – 1953) - український музикознавець-фольклорист, чоловік Лесі Українки. Зібрав понад 6000 народних пісень.
По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий Марно зеленіє, Кругом поле, як те море Широке, синіє. (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Степан-Максим Балей
(1885, с. Великі Бірки Тернопільська область – 1952) – український і польський психолог, педагог, філософ.
Розгорнути