chrome firefox opera safari iexplorer

Найкращі народні ляльки — з Полтави та Черкас. Фото

10 серпня 2011 о 08:23

За підсумком всеукраїнського конкурсу від «Рукотворів» на кращу традиційну народну ляльку, мистецтвознавці обирали найкращі роботи і відзначили майстрів за кількома номінаціями.

Так, перемогли Тетяна Саєнко та Алла Маркар’ян з Полтави, і Лідія Колесник з Черкас.

У спеціальних номінаціях відзначені: за вишивку — сестри Тетяна та Наталка Катриченки з Києва, за майстерність — Ольга Костюченко з Чернігова, за стильність — Олена Лабунька (Дніпропетровщина-Львів), за образність — Світлана Ковальова (Харків-Луганщина) та за регіональний костюм — Людмила Павлова з Тернополя.

Роботи визначали: заступники директора Музею Івана Гончара, мистецтвознавці Юрій Мельничук, Ігор Пошивайло та Тетяна Пошивайло, а також директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв, майстер авторської ляльки Оксана Смерека-Малик.

Переможці та учасники отримали призи та символічні подарунки від спонсорів конкурсу: видавництва «Родовід» та магазину «Світ рукоділля».

Ляльки-переможці:

Лялька Алли Маркар'ян (Полтава)

 

Лялька Тетяни Саєнко (Полтава)

 

Лялька Лідії Колесник (Черкаси)

Нагадаємо, у столичному Музеї Івана Гончара до 25 серпня проходить виставка традиційної української народної ляльки, на якій представлені понад 60 робіт з різних регіонів України.

Інформацію про кожного, хто долучився до проекту і про передісторію проведення конкурсу можна прочитати тут.

* Фото надані «Рукотворами»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути