chrome firefox opera safari iexplorer

Набув чинності доступ до публічної інформації

09 травня 2011 о 09:57

9 травня набуває чинності закон «Про доступ до публічної інформації».

Закон передбачає 5-денний термін відповіді на інформаційний запит або ж 48-годинний — у випадку надзвичайної ситуації.

Для забезпечення виконання закону необхідне створення підрозділів або відповідальних у різних установах державної влади.

Відповідно до закону, доступ до інформації про діяльність і рішення суб'єктів владних повноважень повинен здійснюватися таким чином: оприлюднення інформації у засобах масової інформації та в офіційних друкованих виданнях, надання інформації із запитів; розміщення інформації на офіційному веб-сайті, надання інформації через інформаційні служби суб'єктів владних повноважень.

Документ установлює, що «обов’язковому оприлюдненню суб'єктами владних повноважень підлягають: інформація про діяльність суб’єктів владних повноважень».

Закон передбачає контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації, який повинен здійснюватися спеціальними органами, що визначають Верховна Рада й президент України.

Документ забороняє створення органів державної влади, установ, введення посад, на які покладаються повноваження зі здійснення контролю за змістом інформації, розповсюджуваної засобами масової інформації.

Також передбачено, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/чи переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснювані посадовою особою чи групою осіб за попередньої змови, спричиняють відповідальність, передбачену законами України.

Закон також визначає принципи діяльності ЗМІ й порядок акредитації журналістів.

Як відомо, 13 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закони про доступ до публічної інформації та про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення доступу до публічної інформації.

За основу законопроект про доступ до публічної інформації був ухвалений 30 листопада 2010 року. Президент Віктор Янукович підписав закон 3 лютого.

 

14 жовтня

Інші дати
Віктор Баранов
1950 – український поет, прозаїк, перекладач. Автор численних поетичних збірок, повістей та романів. Лауреат літературних премій імені Є. Плужника та О. Гірника.
 
Розгорнути
Народився Лесь Сердюк
(1940, м. Харків - 2010) - український актор. Знявся  в понад 90 фільмах ("Загибель ескадри", "Як гартувалася сталь", "Батальйони просять вогню", "Гетьманські клейноди", "Мамай", "Тарас Бульба").
Розгорнути
Народилася Раїса Кириченко (Корж)
(1943,  с. Землянки Полтавської області - 2005) - українська співачка (мецо-сопрано), народна артистка УРСР. Лауреат державної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Кращі пісні: "Чураївна", "Козачка", "Стремено", "Жіноча доля", "Мамина вишня".
Знову наснилось дитинство, Тепле, як гарна весна. Вишня вдіглася в намисто,Мама щаслива й сумна. Там за село проводжала Долю мою молоду... Щедро мені щебетала Мамина вишня в саду. (Слова Дмитра Луценка, музика Анатолія Пашкевича)
Розгорнути
Покрова Пресвятої Богородиці
Відзначення свята Покрови має дуже глибоку історію в Україні. Хоча свято було впроваджене ще з часів хрещення Русі, особливе шанування Покрови Богородиці починається з 12 століття, при князі Андрії Боголюбським, який і збудував першу на Русі Покровську церкву. Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, котрі будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови.
Розгорнути
День українського козацтва
Гей, на горі там женці жнуть, А попід горою, яром, долиною Козаки йдуть. Гей, долиною, гей, Широкою козаки йдуть... (Українська народна пісня)
Розгорнути