chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент відкрив доступ до публічної інформації

13 січня 2011 о 23:48

Верховна Рада ухвалила закон про доступ до публічної інформації. За відповідний документ (реєстр. № 2763) проголосували 408 народних депутатів.

Згідно з Законом, публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

У документі визначаються види інформації за режимом доступу до неї. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Законом встановлено також гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації. Згідно з ухваленим документом, право на доступ до публічної інформації гарантується:

  • обов´язком розпорядників інформації надавати і оприлюднювати інформацію, окрім випадків, передбачених законом;
  • визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
  • максимальним спрощенням процедури подання запиту і отримання інформації;
  • доступом до засідань колегіальних суб´єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
  • здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
  • юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Також законом встановлено порядок доступу до інформації, який забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації (в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом), а також шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути