chrome firefox opera safari iexplorer

Переяславську діораму приїхали оцінювати експерти

07 травня 2011 о 12:23

Діорама чекатиме на вердикт авторів. Славнозвісне полотно в Переяславі таки приїхали оцінити російські художники студії Грекова, повідомляє СТБ.

Діорама «Битва за Дніпро» у Вознесенському соборі Переяслава – шедевр радянського батального живопису – від кольорів до точності зображення.

Надія Бойко, старша наукова співробітниця музею «Діорама»: «Художники писали лица бойцов по фотографиям… это реальные люди».

Натовпу відвідувачів тут очікують на День Перемоги – саме тоді переяславці масово ходять дивитися на «Битву за Дніпро». Це й шкодить діорамі, яку за нормами мали б реставрувати ще 10 років тому. З неї вже обсипається фарба, є пошкодження предметів...

Іван Крившенко, художник-реставратор студії військових художників ім.Грекова: «Пропадает эффект, который она должна производить».

Знімати полотно чи реставрувати на місці – ще не вирішили. Коли й скільки коштуватиме реставрація діорами в Переяславі, мають сказати фахівці, коли порахують усі пошкодження. У заповіднику ще до кошторису певні: самі не сплатять.

Ірина Татькова, заступниця генерального директора заповідника «Переяслав»: «На сьогоднішній день ми поки не знаємо вартість робіт дізнаємося – будемо дивитися на можливості заповідника і можливо звернемось до Мінкульту».

У Міністерстві культури про стан діорами знають. Кажуть: найперше кошти має віднайти місцева влада, щоб перед відвідувачами соромно не було.

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі