chrome firefox opera safari iexplorer

Триває фестиваль «Великдень у Космачі»

02 травня 2011 о 20:23

У гірському селі Космач Косівського району Івано-Франківської області триває етнофестиваль «Великдень у Космачі — 2011». На святі очікують японського бандуриста Чарлі Сакума.

В урочистому відкритті взяли участь представники обласної та районної влад, гості з різних регіонів країни та майже 400 майстрів-писанкарів.

На ярмарку — вироби майстрів декоративно-прикладного мистецтва з різних регіонів України, традиційна гуцульська кухня, виступи майстрів естради та самодіяльних колективів Прикарпаття, Львова.

Головна ідея фестивалю – популяризувати і підтримати мистецтво Гуцульщини.

На подвір'ї церков та у центрі села водять гаївки, веснянки та хороводи. Бажаючі навчаються у майстер-класах з писанкарства, бойового гопака, рогозоплетіння.

Завтра, 3 травня, планується сходження на гору Лисина Космацька, де збереглися унікальні прадавні святилища астрономічного характеру (з сонячним годинником), дивовижним рослинним та тваринним світом.

Нагадаємо, Космач – найбільше на Гуцульщині село, що має 32 присілки, славиться насамперед своїми майстрами, яких тут три тисячі, – писанкарі, вишивальники, різьбярі, ткачі, боднарі, будівники церков, виготовлювачі дитячих іграшок.

 

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути