chrome firefox opera safari iexplorer

Перший національний на Великдень транслюватиме службу з Москви

13 квітня 2012 о 19:16

Те, що на Великдень Перший національний канал транслюватиме богослужіння із церков Московського патріархату, а відео із УПЦ покаже тільки о 4 ранку, викликало велике обурення серед українців.

Про це у своему блозі на Українській правді пише віце-президент Української PR-ліги Олег Медведєв.

«Вперше за всю історію незалежності, протягом якої і склалася традиція подібних трансляцій, державне українське телебачення протягом цілої години крутитиме службу із Москви, із Храма Христа Спасителя, неначе її не покажуть російські канали», — обурюється Медведєв.

Експерт налогошує на тому, що трансляції із Храмів УПЦ Арфуш і Бенкендорф відвели найгірший час ефіру, о 4 ранку, тоді як «протягом 20 хвилин канал зробить прямі включення із служб в 3-3 храмах різних конфесій, після чого торжество московського православ'я триватиме майже цілих дві години: аж до другої ночі час віддано Лаврі, тобто МП».

Але заступник президента Національної телекомпанії України Валід Арфуш говорить, що це не він вирішує, коли ставити трансляції із церков.

«Цим займається наша новинна служба, вам краще звернутися туди. Я цим не займаюся, це не моя компетенція», — розповів Арфуш у коментарі кореспондентуGazeta.ua

«Чесно, я насправді не знаю, хто це вирішив», — зізнався заступник президента. — Те, що у нас на каналі йде трансляція з церкви — це нормально для Першого національного. А з якої церкви це робиться — це вже не моя компетенція", — каже Арфуш.

В той же час, сам Валід Арфуш ходить до Ільїнської церкви, що на Подолі, і вважає, що не важливо до якого Патріархату належить той чи інший храм.

«Я ходжу в українські церкви, це Іллінська церква на Подолі, ну з різних причин: перша — це та, що вона знаходиться біля мого будинку, мені добре в цій церкві. Але я ніколи не замислююсь, коли ходжу до церкви, якого вона патріархату, мене особисто це мало хвилює. Тому, що я ходжу до церкви не через якусь прихильність, а через свою нужду», — підсумував Валід Арфуш.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути