Сьогодні Верховна Рада України ухвалила Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про тваринний світ» (щодо посилення заходів по боротьбі з браконьєрством) (р.н. 6458-1).
Даний Проект Закону був внесений народними депутатами М.Томенком, А.Семиногою, В.Даниленком та О.Горошкевичем на пропозицію низки екологічних організацій, які опікуються захистом природного середовища.
Законом пропонується на законодавчому рівні заборонити виготовлення, збут і застосування браконьєрських знарядь (отруйних принад, колючих, давлячих та капканоподібних знарядь лову, електровудок, вибухових речовин, пташиного клею та монониткових (волосінних) сіток, крім промислового рибальства).
Другою важливою новелою є законодавче закріплення заборони на ввезення в Україну капканів, монониткових (волосінних) сіток і електровудок, які використовуються виключно з браконьєрською метою.
Один з авторів Законопроекту, Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, виступаючи під час розгляду законопроекту у сесійній залі, сказав, що Україні вже давно треба було, за досвідом європейських країн, заборонити ввезення браконьєрських знарядь іноземного виробництва, зокрема, риболовецьких синтетичних сіток, електровудочок, капканів тощо.
Під час свого виступу він повідомив, що на сьогоднішній день в Україні вилучається близько 100 тисяч браконьєрських знарядь на рік, разом з тим на руках рибних браконьєрів знаходиться до 10 мільйонів заборонених знарядь лову. За даними експертів, нині браконьєрами виловлюється 197 тисяч тон риби, що практично дорівнює промисловому вилову риби, який сягає 200 тисяч тон на рік.
Варто зазначити, що даний законопроект між першим і другим читанням був доопрацьований профільним парламентським Комітетом та Міністерством. Зокрема в тій частині, яка б давала можливість організаціям, які мають право на промисловий вилов риби закуповувати відповідні знаряддя лову. «Таким чином ми не зупинимо промисловий вилов риби, однак, зупинимо те неконтрольоване, масове знищення риби і водойм, яке є на сьогоднішній день в Україні», — наголосив Віце-спікер.
За ухвалення Закону проголосувало 284 народних депутати.