chrome firefox opera safari iexplorer

МЗС відмовилося від Спритка і Гарнюні

09 червня 2011 о 00:09

Міністерство закордонних справ не використовуватиме мультиплікаційні персонажі Спритко і Гарнюня для іміджевих кампаній.

Про це повідомляє видання Українська правда із посиланням на главу департаменту інформаційної політики МЗС Олега Волошина.

У відповіді Волошина на запит Інституту масової інформації, текст якого має у своєму розпорядженні УП, сказано, що таке рішення ухвалили після громадського обговорення.

«За підсумками широкого громадського обговорення стратегії, яке пройшло за ініціативою МЗС, Міністерство не планує використовувати ці символи при реалізації іміджевих проектів за бюджетні кошти. Водночас, МЗС не заперечує проти їх використання під час заходів іміджевого характеру, які фінансуються з інших джерел», — сказано в документі.

Крім того, Волошин підкреслив, що Спритко і Гарнюня не є офіційними символами України, але можуть використовуватися як сувенірна продукція.

Він також звертає увагу, що ці мультиплікаційні персонажі не використовуватимуться у контексті Чемпіонату Європи з футболу 2012 року: «... Ці персонажі не мають жодного відношення до проведення Євро-2012».

Як повідомлялося, 24 березня стало відомо, що Україну позиціонуватимуть як «відкрита держава» згідно зі Стратегією позиціонування країни за кордоном, розробленою на замовлення МЗС.

Волошин повідомив, що даний проект коштував близько $100 тис., а реалізація стратегії здійснюватиметься впродовж довгого часу із залученням коштів приватних інвесторів.

У рамках стратегії створений логотип бренду Ukraine з етнічними мотивами і слоганом Ukraine. Moving in the fast lane (Україна. Рухаючись по швидкісній смузі). Крім того, створені мультиплікаційні персонажі Спритко і Гарнюня, які можна буде використовувати у якості сувенірної продукції.

Стратегія передбачає інформаційні кампанії Ukraine. Beautifully yours за участю відомих українських жінок, які познайомлять Європу з туристичним і культурним потенціалом України, і Україна надихає (створення фото і відеосюжетів про відомих і успішних у різних сферах людей, які за походженням українці). Стратегія складається з більш ніж 10 проектів, які покликані інформувати за кордоном про Україну і популяризувати її.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути