chrome firefox opera safari iexplorer

На Харківщині чиновники виселяють дітей із музшколи

07 червня 2011 о 10:03

На Харківщині у місті Первомайський (80 км від Харкова) чиновники мерії вирішили змінити прописку. З торгового центру, де вже десять років трудяться на благо країни слуги народу, мер зі свитою хочуть переїхати у будівлю місцевої школи мистецтв, де діти вчаться малювати та грати на музичних інструментах.

Таке рішення прийняли депутати міськради Первомайського ще у травні. Новий навчальний рік 280 вихованців повинні почати вже в іншому приміщенні, пише Сегодня.

Річ у тому, що за радянських часів в триповерховій будівлі, яку місцеві величають Білим домом, засідав міськком Компартії, після розпаду СРСР будівлі віддали під школу. Але чиновники хочуть повернути в комунальну власність адміністративну будівлю.

Аргумент на користь переїзду — оптимізація витрат: мовляв, відділ культури не в змозі оплачувати утримання приміщень. На культуру в Первомайському не вистачає близько 2 млн грн, тому школярам радять перевозити роялі і баяни в центральний ДК.

«Мерія не може знаходитися в універмазі, тим паче, що наші відділи і управління розкидані по усьому місту, ми ж хочемо зібрати їх під одним дахом. В цьому випадку навіть зможемо заощадити. Тим паче, що будівля міськкому партії менш пристосована для занять музикою, ніж сучасний Палац культури. Дітей ми не образимо», — завірив нас секретар Первомайської міськради Анатолій Михлик.

Проте батьки і викладачі запевняють, що займатися музикою під дахом ДК неможливо, і вже написали листи президентові, губернаторові, обласним чиновникам і депутатам і навіть в місцеву прокуратуру.

За словами завуча музшколи, дітей хочуть переселити на третій поверх міського Будинку культури. Приміщення, яке запропонували учням, розташоване прямо під бетонним дахом, який увесь час протікає. Взимку температура там не вище 10, при якій діти замерзатимуть, дуже погана акустика і немає ремонту.

Наразі діти займають приміщення загальною площею 1800 кв м — за комунальні послуги їм доводиться платити 30 000 грн.

 

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути