chrome firefox opera safari iexplorer

На Майдані в Києві хочуть звести 22-поверховий готель

05 червня 2011 о 21:18

У найближчі 2-3 роки Майдан незалежності в Києві може кардинально змінити вигляд. Будівля Федерації профспілок може збільшитися на три поверхи, а на її подвір'ї збираються збудувати 22-поверхову висотку.

Як розповів головний архітектор Києва Сергій Целовальник газеті «Сегодня», у ФПУ вже підготували передпроектні пропозиції.

«Я бачив пропозиції будівництва: і окремої споруди, і надбудови над існуючим будинком. Але виступаю проти цих нововведень — від Європейської площі до Бессарабки зараз цілий архітектурний ансамбль. Це частково радянський стиль, але він єдиний, і я не бачу сенсу його порушувати — якби архітектор спочатку хотів зробити будівлю вищою, одразу б і передбачив іншу поверховість. Навряд чи я дам своє добро на такий проект», — заявив Целовальник.

У головному управлінні з питань архітектури ці проекти поки що не зареєстровані. Представники профспілок лише приходили з ними на консультацію до Целовальника.

Але, як вдалося дізнатися журналістам, Федерація профспілок запропонувала інвестпроект будівництва на території в 0,5 га, що прилягає до будівлі ФПУ, 22-поверхового готелю та надбудови нинішнього будинку удвічі, декільком інвесторам.

Ходять чутки, що ведуться переговори з ізраїльською компанією Engelinvest Group про 400 млн грн інвестицій в будівництво. ФПУ розраховує побудувати новий готель максимум за чотири роки, і це може стати найбільшим готельним центром в Україні.

Щоправда, офіційно у ФПУ про масштабні плани замовчують. «Поки ми не говоримо про велике будівництво. Розглядалися пропозиції щодо інвестпроектів. Одна з них — реконструювати нинішній будинок, добудувавши три поверхи. Зараз робоча група вивчає питання. І що поганого в нашому бажанні? Адже будівлі 40 років. Між словами „вивчають“ і „побудують“ може пройти три-чотири роки», — сказав керівник управління інформаційної роботи та масових акцій ФПУ Юрій Работа.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути