chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Львові відбудеться вшанування пам’яті Івана Підкови

16 червня 2011 о 10:57

Представники Львівського Куркового товариства зберуться сьогодні о 13:45 на пл. Ринок, щоб вшанувати Івана Підкову, який був страчений 16 червня 1578 року за рішенням Польського сейму.

Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Будь-яка громада є явище неперервне і має в плині свого часу сірі сторінки. Без жодної чітко окресленої потреби позбавили життя Жанну д’Арк, Джордано Бруно. Львівська спільнота теж не виняток – була пасивним спостерігачем страти Івана Підкови. Ми, Куркове Товариство, як відображення старовинної львівської варти, маємо честь вшановувати пам'ять цього славного лицаря щороку 16 червня о другій годині по полудні», — повідомили у Львівському Курковому товаристві.

Після цього представники Куркового товариства відправляться до пам’ятника Іванові Підкові для покладання там квітів.

Довiдка ZAXID.NET

 

Іван Підкова (рік народження невідомий – 16 червня 1578, Львів) – козацький отаман, молдовський господар в 1577—1578 роках.

Іван Підкова народився на Брацлавщині. Після того, як татари спалили його село і забрали в полон батьків та наречену, чоловік вступив до козацького загону. На Запоріжжі Іван Підкова з'явився біля 1550 року, привівши із собою цілий козацький полк. Брав участь у морських походах під проводом Самійла Кішки. Пізніше водив козацькі флотилії самостійно і спалював передмістя татарських приморських поселень. Козацькі загони на чолі з цим славним ватажком завдали поразок татарам під Очаковом, Кафою, Козловом. Певний час був запорізьким гетьманом.

Івана Підкову було страчено у Львові 16 червня 1578 року за рішенням польського сейму і поховано в Успенській церкві. Незабаром черкаські козаки викрали і перевезли його останки до Канева, де поховали в одному з православних монастирів під Чернечою горою.

 

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути