chrome firefox opera safari iexplorer

У четвер у Львові перепоховають останки Івана Федорова

15 грудня 2014 о 16:16

У четвер, 18 грудня, у Львові відбудеться захоронення останків українського першодрукаря Івана Федоровича (Федорова) у стіну храму Св. Онуфрія, що на вулиці Б.Хмельницького.

Заходи розпочнуться о 10:00 з перевезення ракій з останками Івана Федоровича з приміщення музею мистецтва давньої української книги Львівської національної галереї мистецтв до храму Успіння Пресвятої Богородиці (вул. Руська), де об 11:00 відбудеться панахида, йдеться в повідомленні прес-служби Львівської ОДА.

О 12:00 пройде процесія з останками Івана Федоровича вулицями Львова за маршрутом: вул. Руська – вул. Підвальна – вул. Насипна – пл. Вічева – вул. Чорноморська – пл. Старий Ринок – вул. Б. Хмельницького.

О 12:30 відбудеться чин панахиди у церкві монастиря Св. Онуфрія, після чого закладуть ракії з останками Івана Федоровича та пам’ятної капсули у стіну храму монастиря Св. Онуфрія.

Іван Федорович (Федоров) вважається першим українським книгодрукарем, 1574 року надрукував у Львові перший східнослов'янський посібник – «Буквар» з граматикою.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Видатні постаті

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути