chrome firefox opera safari iexplorer

На могилі Маркіяна Шашкевича у Львові відслужать панахиду

02 червня 2011 о 10:10

У Митрополичих палатах Архикатедрального собору св. Юра УГКЦ у м. Львові відбулась зустріч представників Львівської ОДА з членами оргкомітету з відзначення 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича Романом Лубківським, Борисом Возницьким, Тетяною Крушельницькою, Борисом Рибаком та Владикою Ігорем Возняком Архиєпископом Львівським УГКЦ.

Про це повідомили у відділі зв`язків із ЗМІ Львівської ОДА.

Під час зустрічі було обговорено питання участі у відзначенні 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича керівництва та духовенства Львівської архиєпархії УГКЦ та проведення панахиди на Личаківському цвинтарі 7 червня цього року. Також йшлося про перспективи та хід відбудови церкви Святого Духа у Львові на вул. Коперніка.

Нагадаємо, що 5 травня відбулось засідання обласного оргкомітету з відзначення 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича. На засіданні голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк наголосив, що відзначення повинно пройти на найвищому рівні.

2011 рік проголошено у Львівській області роком Маркіяна Шашкевича. Цьогорічний Форум видавців пройде під гаслом 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича та 500-річчя від дня народження Івана Федоровича.

 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути