chrome firefox opera safari iexplorer

Оспіване у «Лісовій пісні» озеро може зникнути з карти України

10 липня 2011 о 15:22

Пам’ятка природи і літератури — озеро Нечимне, оспіване в «Лісовій пісні», може зникнути з карти України. За останні 20 років воно перетворилося майже на болото.

Риби мало, купатись — небезпечно. Там, де раніше була глибина, тепер можна ходити. Озеро випиває дикий рис.

“Трошки раніше тут водилася всяка риба, і щука. Якщо такими темпами воно буде і надалі замулюватися, то, я думаю, що я доживу до таких часів, що я буду по ньому ходити, як апостол Петро по воді”, — сказав лісничий Скулинського лісництва Леонід Лесюк.

Колись люди вважали, що зміряти глибину нічим не можна, тому й назвали Нечимне. Біля берега води — на кілька сантиметрів, чітко проглядається дно. Здається, коли зайдеш, то буде по кісточки. Насправді це все мул, і ступивши, навряд чи вдасться легко вибратися. Глибина мулу біля берега — 7 метрів, посередині — до 10.

Цей мул — сапропель — чудове натуральне добриво для угідь. Саме він і є причиною зникнення озера. Якби його вибрати, врятували б і озеро, і була б користь для сільського господарства.

Інший варіант — поглибити озеро земснарядом. Але тут — заповідна зона, яка обмежує господарську діяльність. Та й грошей для цього в бюджеті не передбачили.

“Цього року дорогу відремонтуємо, енергопостачання доробимо, допрацюємо — оці дві роботи ми зробимо. Решту — по озеру — ні. Мова йде про 10 мільйонів гривень. Земснаряд треба — найголовніше. Він два роки тому коштував 1 мільйон 600, зараз коштує 2 млн. 300 тисяч. Його треба купити і поставити туди. Поки — ні”, — сказав голова Волинської ОДА Борис Клімчук.

“Рятувати озеро треба обов’язково, тому що пов’язане воно з іменем Лесі Українки, тому що воно мало би бути привабливим для туристів, варто було би розробити туристичні маршрути, пов’язані з цими місцинами”, — вважає вчителька української мови і літератури Лариса Токарчук.

Тим часом Нечимне привертає увагу громадських організацій. На висвітлення його проблеми надходять гроші з-за кордону, але на порятунок — поки нема ні копійки.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути