Закон про пенсійну реформу ще не передано з парламенту на підпис президенту. Про це повідомив віце-спікер Верховної ради Микола Томенко. «Закон ще не переданий на підпис президенту», — сказав віце-спікер. При цьому Томенко зазначив, що скоро закінчується термін підготовки закону для передачі його на підпис.
У той же час, за словами віце-спікера, нічний і прискорений характер прийняття пенсійної реформи привів до виникнення ряду проблем.
Зокрема, додав Томенко, різні статті закону містять норми, які не узгоджуються між собою. Крім того, зазначив він, є ряд норм, які потребують уточнення через кінцеві положення закону.
«Це означає, що відповідно до ст. 131 Регламенту Верховної ради, для того, щоб усунути неточності і неузгодженості у прийнятому законі, необхідне проведення голосування парламенту», — сказав він.
За його словами, відповідно до логіки, для того, щоб привести у відповідність закон про пенсійну реформу, необхідно проведення пленарного засідання.
Віце-спікер зазначив, що відповідно до календарного плану роботи парламенту, найближче засідання має відбутися тільки 6 вересня.
Томенко не виключив, що закон про пенсійну реформу буде переданий на підпис президенту, а той його поверне до Ради з низкою пропозицій.
«Мій прогноз такий, що 6 вересня Верховна Рада після проведення урочистого відкриття сесії змушена буде повертатися до закону про пенсійну реформу», — додав він.
Томенко також нагадав, що фракції опозиції не голосували за прийняття пенсійної реформи, будуть пропонувати президенту її заветувати, а у разі підписання закону будуть звертатися до Конституційного Суду щодо її неконституційності.
Нагадаємо, закон про пенсійну реформу було прийнято 8 липня.