chrome firefox opera safari iexplorer

Слабоалкогольний турнір: У день матчу за Суперкубок заборонили продаж спиртного

05 липня 2011 о 14:16

Мер Полтави Олександр Мамай ввів одноденний мораторій на продаж спиртних напоїв у зв'язку з проведенням футбольного матчу за Суперкубок України між Динамо і Шахтарем.

Щоправда, цей мораторій не стосується пива і слабких алкогольних напоїв. Заборона поширюється на все місто, а також на прилеглі села Полтавського району з боку Харкова.

Раніше капітан донецького Шахтаря Даріо Срна заявив, що Суперкубок для Шахтаря — набагато менш важливий турнір  порівняно з чемпіонатом і Кубком України.

На матч Суперкубка України, в якому донецький Шахтар у Полтаві зіграє з київським Динамо, вже продані всі квитки. Донецький Шахтар, зарезервувавши на гру 10 тисяч квитків, вже реалізував їх серед своїх уболівальників. В офісі Динамо повідомили, що киян на матчі в Полтаві будуть підтримувати близько трьох тисяч уболівальників, які приїдуть з Києва.

За сім років розіграшу турніру його переможцями ставали лише два клуби — Динамо (чотири перемоги) і Шахтар (три перемоги). У п'яти випадках для виявлення переможця командам доводилося вдаватися до післяматчевих пенальті.

Всі фінали Суперкубка України:

2004 Динамо — Шахтар — 1:1 (6:5 по пенальті)

2005 Шахтар — Динамо — 1:1 (4:3 по пенальті)

2006 Динамо — Шахтар — 2:0

2007 Динамо — Шахтар — 2:2 (4:2 по пенальті)

2008 Шахтар — Динамо — 1:1 (5:3 по пенальті)

2009 Динамо — Ворскла — 0:0 (4:2 по пенальті)

2010 Шахтар — Таврія — 7:1

Екс-наставник київського Динамо Йожеф Сабо заявив, що Шахтар сильніший за Динамо на голову, але, тим не менше, шанси клубів на перемогу становлять 50 на 50. Призовий фонд турніру складе 100 тис. доларів. Команда, яка переможе в стартовому матчі сезону, отримає 65 тисяч доларів, команді, яка програє, дістанеться відповідно 35 тисяч.

Нагадаємо, гра відбудеться 5 липня в Полтаві на стадіоні Ворскла імені Бутовського. Початок гри о 21:00. Номінальними господарями майбутнього поєдинку будуть Гірники. Розсудить команди арбітр першої категорії Юрій Вакс із Сімферополя.

 

15 серпня

Інші дати
Володимир Беклемішев
1861 –  російський та український скульптор, педагог, автор пам’ятників Т. Шевченку, П. Чайковскому та ін.
Розгорнути
Народився Григорій Ґалаґан
(1819, с.Сокиринці, Чернігівська область - 1888) — громадський діяч, українофіл, меценат, представник відомого козацько-старшинсько роду Ґалаґанів. У родовій садибі в Сокиринцях створив своєрідний центр українського культурно-господарського руху. Засновник Прилуцької чоловічої та жіночої гімназій, ремісничих училищ, колегії Павла Галагана у Києві, що стала одним із провідних навчальних закладів того часу.
“Пройдімося просторим садибним парком: його прикрашають альтанки, павільйони, мавзолеї, мости. Увійдімо в будинок: його зали заповнені старовинними предметами меблів, портретами, зброєю; вітрини переповнені фарфором, сріблом. …За всієї маси мистецьких скарбів, якими володіють Сокиринці, вони зберігаються, одначе, в ідеальному порядку. Будинок, парк, усі колекції, все має на собі відбиток турботливого — більше! любовного ставлення до старовини рідної й мистецької. От якби так зберігалося багато наших маєтків, що гинуть у глушині…”. (Георгій Лукомський про садибу Георгія Галагана в Сокиринцях)
Розгорнути