chrome firefox opera safari iexplorer

В Черкасах створять спортсменів… із каменю

27 липня 2011 о 12:25

12 серпня в Черкасах стартує четвертий Фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь». Про це «Рідній країні» повідомила прес-служба Черкаського міськвиконкому.

Цей фестиваль проходитиме протягом двох тижнів в парку «50-річчя». Майстри «кам’яного мистецтва» цього разу працюватимуть над спортивною тематикою.

За інформацією організаторів, по завершенню фестивалю вулиці міста, а також території дитячо-юнацьких спортивних шкіл, прикрасять: М’яч, приурочений до Євро-2012, Веслувальник, Бігун, Боксер, Баскетболіст, Борець, Гімнаст, Фехтувальник, Стрілок та Велосипедист.

Творитимуть ці шедеври митці зі всієї України, а також буде скульптор із іншої країни. Цього року організатори робили ставку на митців з інших міст.

Місцевих митців запросити лише трьох, серед яких Владислав Демйон, Микола Дзеціна та Дмитро Бур’ян. Зі столиці завітають Єгор Зігура, Владлен Караченцев і Олександр Кутовий, Львів представлять Андрій Дацко і Антон Лубій, Полтаву – Сергій Олешко. Буде серед чоловічої компанії й одна жінка, майстриня із Польщі Анна Росінська.

Фестиваль триватиме з 12 до 27 серпня у парку «50-річчя». Відкриття заходу – 12 серпня о 20.00.

Довідка

Темами попередніх фестивалів кам’яних скульптур були «Кам’яні фонтани», козацька та етнотематика й одвічна тема кохання.

Фігури попередніх фестивалів прикрашають міські парки.

«Рідна країна»

9 листопада

Інші дати
День української писемності та мови
Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Розгорнути
День вшанування преподобного Нестора Літописця
(бл. 1056 – 1113) – київський літописець та письменник-агіограф, чернець Києво-Печерського монастиря. Автор житій святих князів Бориса і Гліба та Феордосія Печерського. Вважається упорядником (за іншою версією автором) «Повісті времінних літ».
Розгорнути
Народився Богдан Лепкий
(1872, с.Крегулець, Тернопільська область – 1941) – український поет, прозаїк, літературознавець, критик, перекладач, історик літератури. Творча спадщина Б.Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями.
«Колисав мою колиску Вітер рідного Поділля І зливав на сонні вії Степового запах зілля. Колисав мою колиску Звук підгірської трембіти, Що від неї зорі меркнуть І росою плачуть квіти» (Богдан Лепкий)
Розгорнути