chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам влаштовують екстремальні екскурсії

11 серпня 2011 о 17:06

У Києві стали проводити екстремальні екскурсії — тепер людей приваблюють походи по занедбаних лабораторіях і примірки гамівних сорочок.

Серед іншого - походи під Печерський суд, де що не день, то бійка, пише «Сегодня».

Так, один зі столичних туроператорів увів у свою програму тур під назвою «Божевільний день».

Екскурсія пройде у вересні, але вже зараз квитків майже не залишилося.

«Наша божевільна екскурсія розпочнеться о 15.00. Разом з екскурсоводом ви пройдетеся по території психлікарні №1 — від її джерел, Кирилівського монастиря, до сучасного психоневрологічного центру ім. Павлова», — розповіла менеджер екскурсійної компанії Юлія.

Учасникам екскурсії запропонують поринути у «світ, де божевілля й геніальність завжди стоять на межі», простежити, як змінювалося ставлення до душевнохворих упродовж століть, відчути межу між нормальністю й божевіллям.

Родзинкою «Божевільного дня» стане примірка гамівної сорочки".

Триватиме екскурсія 1,5-2 години, коштує — 40 гривень. У самій лікарні ставляться до подібної  екскурсії спокійно.

«Ми ставимося нормально до цієї ідеї. У нас їсти що показати — музей, картинну галерею. За узгодженням усе це можна побачити», — сказав нам заступник головлікаря лікарні Михайло Ігнатов.

Окрім офіційних екскурсій є й неофіційні, під час яких туристів водять тими місцями, де ходити заборонено. Наприклад, у стару занедбану лабораторію неподалік від Протасового Яру.

Потрапити сюди можна безкоштовно, але радять надягати спецодяг, черевики з товстою підошвою, рукавички, обов'язково потрібно брати із собою ліхтарик і респіратор.

Кажуть, колись у цій моторошній триповерхівці проводили дослідження інфекційних захворювань та експерименти над тваринами.

«Ви підіть на горище, там можна знайти клітки й броньовані двері, де висять напису „Об'єкт 01938 — Рак“, „Об'єкт 01939 — СНІД“. Це дуже лякає»,- поділиться враженнями киянин Юрій.

Додали родзинку у свої маршрути й екскурсоводи, які показують туристам центр столиці. Нині вони часто завертають групи до Печерського райсуду.

А в деяких екскурсійних фірмах навіть подумують над тим, щоб організовувати екскурсії до Лук'янівського СІЗО, де зараз знаходиться багато віп-арештантів.

Щоправда, керівник проекту «Цікавий Київ» Арсеній Фінберг каже, домовитися про екскурсію по самому СІЗО нереально, бо це режимний об'єкт.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі