chrome firefox opera safari iexplorer

Один з найбільших пам’ятників Шевченку нахилився на 12 см

01 серпня 2011 о 08:49

Дніпропетровська міська рада виділила з бюджету 1,5 млн. грн. на реконструкцію одного з найбільших в Україні пам’ятників Тарасу Шевченку, встановленому на Монастирському острові.

Про це журналістам повідомив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

«За висновками спеціалістів, пам’ятник знаходиться в аварійному стані — на п’єдесталі тріщини, чавунна скульптура Кобзаря має дірки. Пам’ятник нахилився на 12 см», — сказав мер Дніпропетровська.

За його словами, вірогідно, на реконструкцію знадобляться додаткові кошти.

Пам’ятник Тарасу Шевченку було відкрито на Монастирському острові в 1958 році. Вага чавунної скульптури становить близько 50 тонн.

17 липня

Інші дати
Микола Миклухо-Маклай
1846 – російський мандрівник українського походження, антрополог, етнограф, географ, гуманіст. Дослідник, що став «каарам-тамо» (людиною з Місяця) для багатьох тубільців і науковим авторитетом для освічених європейців.
Розгорнути
Народилася Олена Пчілка (Косач Ольга Петрівна)
(1849, м. Гадяч, Полтавська область – 1930), українська письменниця, драматург, перекладач, критик, публіцист, етнограф, фольклорист, журналіст, редактор, видавець, педагог. Мати Лесі Українки, сестра Михайла Драгоманова.
“Українська течія – се було наше природне оточення... Щодо пісень українських, то не знаю, чи ще в якомусь панському домі співано їх так багато, як у нас”. (Олена Пчілка)
Розгорнути
Народився Філарет Колесса
(1871, с. Піщани, Львівська область - 1947) – українського композитора, фольклориста, літературознавця, основоположника українського етнографічного музикознавства.  
Розгорнути