chrome firefox opera safari iexplorer

Синоптики прогнозують мокру осінь

26 серпня 2011 о 10:20

До кінця літа за календарем ще п’ять днів, які, до речі, будуть теплими (+24-28 і вище, залежно від регіону) і сонячними, а синоптики вже підготували прогноз на осінь.

Вона прийде в традиційні терміни, хоча очікується не дуже холодною, але, на жаль, більш мокрою, ніж зазвичай: за даними Гідрометцентру, кількість опадів перевищить норму на 30-50%.

Головний синоптик країни Микола Кульбіда каже, що 1 вересня буде похмурим, а подекуди й з дощем, але теплим – до +20, та й взагалі погода першого місяця осені очікується мінливою, з кількома періодами традиційних, але коротких, на 1-2 дні, похолодань. Справжня холодна осінь, коли зверху ллє, середньодобова температура нижче +8 і без опалення в будинку вже не зігрітися, прийде до нас після 15 жовтня. Листопад, за прогнозами Гідрометцентру, буде холодним, в третій декаді вдарять перші морози.

Народні синоптики дають схожі, але більш докладні прогнози. Так дніпропетровець Віктор Некрасов обіцяє тепло до 20 вересня, дощі після 20-го, відсутність бабиного літа в жовтні і нічні заморозки вже на Покрову (14 жовтня. – Авт.). Плюс 22-24 жовтня – дощ з мокрим снігом. А в листопаді і того гірше – холодні вітри весь місяць, дощі 5-12-го, з 9-го по 12-е до них ще й заморозки, сніг 21-27-го.

Інший народний прогнозист Леонід Горбань розповів нам, що погода порадує теплом ще приблизно місяць – до 23 вересня, далі настане справжня осінь, а після 25 листопада може випасти сніг. «Вересень чекаємо сонячний, але не теплий, в Криму, до речі, може не бути в цьому році оксамитового сезону, після 7 вересня точно, навіть на ПБК задощить, – прогнозує Горбань. – Жовтень до половини місяця – в нормі, але друга його половина більш холодна і дощова, ніж зазвичай. Листопад чекаємо середній по температурі і опадах, адже сніг нерідко випадає і на початку цього місяця», пише «Сегодня».

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...