chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську експонуватимуть унікальні твори народного мистецтва

18 серпня 2011 о 15:16

22 серпня, о 16.00, у Дніпропетровському художньому музеї у рамках ІІ фестивалю «Єдність у різноманітті» буде відкрито виставку творів декоративно-прикладного й народного мистецтва.

Фестиваль присвячено Дню незалежності України. Про це «Рідній країні» повідомила адміністрація музею.

Відвідувачі виставки вперше за багато років побачать унікальні твори декоративно-прикладного й народного мистецтва, що зберігаються у фондах Художнього музею і тривалий час не експонувалися.

Ці прекрасні вироби належать до різних національних художніх шкіл. Найширше, природно, на експозиції репрезентовано українське декоративне й народне мистецтво: тут і придніпровські вишиті рушники, і петриківська кераміка, і решетилівські гобелени, й львівське скло, і косовська й київська кераміка.

Неодмінно викличуть захоплення твори й інших національних шкіл: відомі димківські іграшки, жостівські таці, лаковані скриньки, розписані майстрами Хохломи, Мстери, Палеха (Іванівська область, Росія); литовські гобелени, кераміка, вироби зі шкіри; латвійські мистецькі композиції; естонська кераміка; грузинські кераміка й чеканка; вірменська кераміка.

Відразу після урочистостей з нагоди відкриття виставки розпочнеться музична програма за участю колективів національних общин Дніпропетровщини.

25 серпня, об 11.00, у Художньому музеї розпочнеться науково-практична конференція «Різноманіття національних художніх шкіл народів України»: національна своєрідність декоративно-прикладного і народного мистецтва».

Того ж дня, з 15.00 до 19.00, у рамках виставки пройдуть майстер-класи з петриківського розпису, української та литовської вишивки.

Виставка творів декоративно-прикладного й народного мистецтва «Єдність у різноманітті» триватиме до 31 жовтня.

«Рідна країна»

* Фото надані Дніпропетровським художнім музеєм 

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі