chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові пройде Свято ремесел

23 вересня 2011 о 14:25

В неділю, 25 вересня, в Музеї народної архітектури та побуту (вул. Чернеча Гора, 1) відбудеться вже традиційне «Свято ремесел».

Свято має на меті надати можливість народним майстрам, викладачам і учням професійно-технічних закладів, ознайомити зі своєю творчістю львів’ян та гостей міста, а також привернути увагу відвідувачів до декоративно-прикладного мистецтва, яке є однією з важливих складових художньої культури українського народу. Також це є хороший сімейний та родинний відпочинок, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

На «Святі ремесел-2011» будуть представлені експонати декоративно-вжиткового мистецтва (вишивка, ткацтво, різьба по дереву, ковальство, плетення з соломи, рогози та лози, кераміка, бісер, вироби зі скла, живопис тощо) та проводитимуться майстер-класи відповідних видів народного мистецтва у виставкових об’єктах музею, за участю майстрів та учнів.

Професійно-технічні навчальні заклади харчового профілю ознайомлять з стравами традиційної української кухні. У святі беруть участь колективи художньої самодіяльності Палацу естетичного виховання учнівської молоді та ПТНЗ.

«Вже стало традиційним проведення свята «Свято ремесел» в Музеї народної архітектури та побуту у Львові, починаючи з 2006 року. Цьогоріч на святі зберуться народні майстри, викладачі та учні 12-ти професійно-технічних навчальних закладів Львова та Львівської області. Тут будуть представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва та проведені майстер-класи. Участь у святі візьмуть також колективи художньої самодіяльності», — розповіли організатори свята.

Свято ремесел відбудеться просто неба на території Музею народної архітектури та побуту у Львові. У святі візьмуть участь народні майстри, майстри виробничого навчання, викладачі, учні професійно-технічних навчальних закладів Львова та Львівської області. Розпочнеться все о 13.00 год.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути