chrome firefox opera safari iexplorer

В українців стрімко росте незадоволення ситуацією в країні

09 серпня 2011 о 13:38

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, 62,8% українців вважають, що країна в своєму розвитку рухається неправильним шляхом.

КМІС проаналізував динаміку ставлення українців до влади з червня 2010 року по червень 2011 року.

«Найбільш значущою тенденцією, що спостерігалася протягом останнього політичного сезону, є збільшення числа виборців, незадоволених розвитком ситуації в країні», — зробили висновок соціологи.

Зокрема, частка позитивних оцінок ситуації в країні скоротилася на 27% (з 38% до 11%), одночасно частка негативних зросла на 28% (з 35% до 63%). У червні 2010 року позитивних оцінок ситуації було на 4% більше, ніж негативних; в червні 2011 року негативних оцінок на 52% більше, ніж позитивних.

Протягом минулого політичного сезону поступово зростало невдоволення змінами в країні серед можливих виборців біло-блакитного напрямку. У червні 2010 року 14% потенційних виборців цього політичного напряму негативно оцінювали розвиток справ у країні. У лютому 2011 року таких було 32%, в червні 2011 року — 42%.

Вперше за рік, зазначає КМІС, серед потенційних виборців біло-блакитного напрямку кількість незадоволених ходом справ у країні перевищило кількість тих, хто позитивно оцінює зміни в Україні (42% проти 31%).

У той же час, серед можливих виборців партій помаранчевого спрямування частка незадоволених ходом справ у країні збільшилася з червня 2010 року (65%) по лютий 2011 (79%).

Серед жителів макрорегіонів Україні стрімке зростання невдоволення ходом справ у країні протягом року спостерігалося в Південному (більш, ніж удвічі: з 23% до 60%) і Східному регіонах (майже в три рази: з 16% до 46%).

КМІС включив в біло-блакитний напрямок такі політичні сили: «Блок Литвина», «Єдиний Центр», «Комуністична партія України», «Партія регіонів», Політична партія «Сильна Україна».

До складу помаранчевих сил було включено такі політичні сили: «Громадянська позиці», «Блок Юлії Тимошенко», «Фронт змін», «УДАР» Віталія Кличка, «Народна самооборона», «Народний Рух України», «Наша Україна», «Українська народна партія», партія «За Україну!».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути