chrome firefox opera safari iexplorer

Волонтери зі всієї України відновлюють замок на Львівщині

20 серпня 2011 о 16:12

Вже 12 років дивовижний за своєю красою Підгорецкий замок знаходиться на реставрації. Від колись розкішного «польського Версалю» залишились тільки стіни, а його старовинні картини, книги, меблі, посуд, зброя знаходяться у фондосховищах Львівської галереї мистецтв і чекають на відкриття музею. А це вагома частка історичної пам’яті та культурної спадщини України, без відродження і збереження якої майбутнє українського народу важко уявити. І вже кілька років поспіль волонтери «Нового Акрополя» їздять у с. Підгірці, щоб долучитися до такої важливої справи. Про це ЗІКу повідомили організатори акції.

Цього року хлопцям належало відкопати вкриті землею (змішаною з цеглою та склом) сходи та водостік, що опинилися у критичному стані унаслідок недбальства та пожежі 1956 року.

Жіноча ж половина натхненно працювала у внутрішніх приміщеннях палацу, зчищаючи шар за шаром стару фарбу радянських часів зі стін шпателем. Це лише маленька частина того, що ще доведеться зробити реставраторам у майбутньому, аби повернути замку його автентичний вигляд. Проте спільними зусиллями ми зможемо швидше наблизитись до мрії – Підгорецький палац у всій своїй красі та величі, — розповідають волонтери

16 грудня

Інші дати
День пам’яті Івана Федорова
(? 1510 – 1583) – засновника книгодрукування в Україні. У Львові в 1574 році надрукував нове видання «Апостола» та перший східнослов’янський «Буквар» з власними післямовами, в Острозі – першу повну слов»янську Біблію (Острозька біблія) (1581).
Розгорнути
Народився Андрій Стечинський
(1849, с.Хрінів Львівської обл. - 1896) - український актор, режисер і драматург. Автор драм "Міщанка", "Чорний Матвій", комедії "Псотниця". Ролі: Макогоненко ("Наталка Полтавка"), Стецько ("Сватання на Гончарівці").
Ти - весь у слові, як у сповиткові, З колиски до калини при горбі... І вже коли ти похитнувсь у слові, Вважай, що похитнувся у собі. (Борис Олійник)
Розгорнути

Новини Дивитися всі