chrome firefox opera safari iexplorer

Більша половина українців вдома розмовляє державною мовою

07 вересня 2011 о 10:25

Практично для половини (47%) жителів України, основною мовою спілкування у сім'ї/вдома є українська мова. Російською мовою в сім'ї/ вдома спілкуються 37% жителів країни. Рівною мірою російською та українською спілкуються (15%) українців.

Такими є результати дослідження громадської думки населення України щодо ставлення українців до мовної ситуації в країні, які провела компанія Research & Branding Group12 — 22 серпня 2011 року,  повідомила ZAXID.NET керівник прес-служби Research & Branding Group Ірина Євтушенко.

У регіональному розрізі в сім'ї / вдома перевагу українській мові віддає більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російською мовою спілкуватися в сім'ї/вдома воліють більше двох третіх жителів Південного Сходу України (66%).

На роботі/за місцем навчання переважно українською мовою спілкуються 45% жителів країни, російською мовою — 35% українців. Двомовними є (18%) опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі / за місцем навчання українською мовою спілкується переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної Україну на роботі/за місцем навчання частіше спілкуються російською мовою (63%)

Думки українців розділилися практично порівну щодо вибору державної мови: за українську мову як єдину державну на сьогодні виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська і російська) — 49% українців.

У регіональному розрізі число прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно Південний Схід України (76%).

Збір інформації для опитування проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%. Дані у відсотках

З інформацією про дослідження можна детальніше ознайомитися на сайті Research & Branding Group

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути