chrome firefox opera safari iexplorer

У Севастополі вперше зареєстрували шлюб державною мовою

27 червня 2011 о 00:15

У Севастополі відділ РАЦС Ленінського районного відділу юстиції вперше провів реєстрацію шлюбу державною мовою, а наречені були у національному весільному вбранні.

Про це повідомив місцевий телеканал «Бриз». Представник райвідділу юстиції в інтерв’ю зазначила, що у зв’язку зі специфікою регіону, реєстрація шлюбів у місті відбувається здебільшого російською. Проте, за її словами, «реєстрація шлюбу відбувається не лише російською, а й українською мовою, як сьогодні». Раніше працівники РАЦС вже проводили церемонію англійською мовою.

Провести весілля у народному, нетрадиційному для Севастополя стилі, вирішили самі молодята. Весільне святкове вбрання — вишивка на сорочках ручної роботи білим по білому — наречені замовляли у майстрині з Решетилівки, що на Полтавщині, а льон, з якого пошито вбрання — з Рівненщини, де народився наречений Максим Майоров (нині він разом з батьками мешкає у Севастополі).

Наречена Аліна народилася на Хмельниччині, мешкала на Полтавщині, а познайомилися молодята два роки тому на Сорочинському ярмарку.

Як зазначив в інтерв’ю «Бризу» наречений, те, що у Севастополі реєстрація весілля у народному стилі відбувається вперше, вони взагалі дізналися поточного тижня, тому вважає це подією для Севастополя.

Батьки наречених активно підтримали креативну ідею своїх дітей. Деякі гості церемонії реєстрації, у тому числі і з далекого зарубіжжя, також були у національному одязі.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути