За останній місяць Дніпропетровськ втратив понад 2,5 тисячі мешканців і зараз його населення складає 1 млн. 294 людини. Якщо депопуляція такими темпами продовжиться, то менше, ніж за місяць місто втратить статус мільйонника, пише газета Сегодня.
За період з січня по червень 2011 року чисельність населення міста скоротилася на 4,3 тис. осіб. Якщо ж врахувати, що дані статистики оновлюються з відстрочкою на один місяць, цілком можливо, що вже зараз у місті мільйон мешканців і не нарахувати.
На демографічний показник впливають кілька факторів: рівень смертності і народжуваності, а також міграція. Смертність у місті, на жаль, вже кілька років набагато перевищує народжуваність. Але ситуація ускладнюється ще тим, що народ масово залишає мегаполіс в пошуках щастя в інших містах. Цікаво, що, згідно зі статистикою, дві третини виїжджаючих селяться в межах Дніпропетровської області.
«Це пов'язано з тим, що Дніпропетровськ розвивається, як місто для багатих і дуже багатих людей. Природно, людям з доходами нижче середнього нічого іншого не залишається, як їхати туди, де життя їм буде по кишені », — висловив припущення відомий дніпропетровський політолог Андрій Золотарьов.
Якщо пунктом початку нового життя дніпропетровці вибирають Україну, то осідають у сусідніх областях — Запорізькій, Донецькій, Кіровоградській, Харківській та Києві. А от у виборі емігрантів фігурують три країни — Німеччина, Ізраїль та Росія. Причому, на останню припадає найбільша частина еміграційного потоку дніпропетровців.
Нагадаємо, що міська влада в лютому цього року планувала збільшити народонаселення за рахунок приєднання прилеглих населених пунктів. Так, заступник мера Ігор Циркін висловлювався за злиття з мегаполісом міста Підгороднє, селищ Ювілейне, Дослідне, Авіаторське та ім. Шевченко. Але після того, як їх мешканці висловилися проти приєднання, питання закрили.
Втрата статусу мільйонника, на думку Золотарьова, вдарить не тільки по престижу. «Це потягне вниз і економіку, адже при розподілі коштів держбюджету спочатку буде приділено увагу більш великим містам, а потім уже нам. Також це відіб'ється на інвестиційній привабливості — інвестиції йдуть в зростаючі, бурхливо розвиваючі міста », — упевнений політолог.
Нагадаємо, за даними 2010 року в Україні залишалося чотири міста-мільйонника — Київ, Харків, Одеса та Дніпропетровськ. Раніше цей статус втратив Донецьк, у якому за інформаціє 2010 року проживало 978 625 осіб.
За даними експертів, для того, щоб відновити в Україні навіть не 50, а 47 мільйонів населення, потрібно, щоб українська жінка народжувала 2-3 дитини, щоб на 10 жінок народжувалося 23 дитини. Сьогодні народжується 15.
За прогнозами Інституту демографії, до 2025 року Україну заселять африканці та азіати. В переважній більшості, «кольорові» українці мешкатимуть у Центральній Україні.