chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін хоче збільшити мито на імпортні автомобілі до 25%

28 вересня 2011 о 09:21

Автомобілі стали першою товарною групою, стосовно якої Україна буде вести переговори з членами СОТ про перегляд умов імпорту.

Чинне наразі 10-відсоткове мито пропонується збільшити до 25% — до того рівня, який був до вступу країни в організацію. За словами джерела «КоммерсантЪ-Украина» у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), Кабмін уже прийняв рішення звернутися до СОТ з вимогою переглянути ставки.

На підвищенні ввізних мит наполягали автовиробники.

«Ми отримали від них пропозицію, проаналізували її і вирішили почати консультації з членами СОТ», — сказав чиновник. За його словами, у МЕРТ вже підготували відповідний пакет документів і направили до Кабміну, який подасть аргументацію до секретаріату СОТ. У Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) стверджують, що заявку до секретаріату СОТ вже подано.

Рішення почати консультації про перегляд зобов'язань України, взятих при вступі до СОТ, уряд прийняв на початку вересня. МЕРТ доручили створити робочу групу для розробки пропозицій щодо звернення до організації.

Якщо СОТ дасть згоду на введення мит, імпортери будуть змушені підвищити ціни.

«З введенням 25-відсоткового мита зростуть наші витрати. В цих умовах ціна на автомобілі не зможе залишатися на тому ж рівні», — сказав гендиректор «Ніссан Мотор Україна» Андрій Нестеренко. Коли Україна вступила до СОТ, імпортні автомобілі подешевшали на 10-13%, нагадала гендиректор «Авто Інтернешнл» (імпортер Mazda і Suzuki) Олена Дуніна. На її думку, тепер попит зміститься у бік автомобілів компактного і малого класів, а також б/у і продукції «сірих» дилерів.

Якщо члени СОТ схвалять звернення України, країні буде пред'явлено зустрічні вимоги. У МЕРТ кажуть, що проаналізували можливі ризики.

«Якщо обсяг компенсацій виявиться занадто високим, можливо, ми відмовимося від свого звернення», — сказало джерело видання.

Сумніви в доцільності перегляду мит на автомобілі висловлював і уповноважений Кабміну з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький. «У рамках СОТ є дешевші способи захистити своїх виробників. Наприклад, можна довести факт масованого імпорту та ввести загороджувальні заходи. У такому випадку ми не повинні виплачувати компенсації, на відміну від запропонованого перегляду ставок», — стверджував він.

Раніше ZN.UA повідомляло, що прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Міністерство економіки працює над пропозиціями уряду про покращення умов участі в СОТ.

«Ми не говоримо про те, що це коригування буде глобальним», — сказав М.Азаров.

За інформацією прем'єра, згідно зі статистикою, у 2009—2011 рр. 36 країн — учасниць СОТ зарезервували своє право перегляду умов участі в цій організації і тому Україна в цій ситуації не є першопрохідцем.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути