chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям знову хочуть збільшити податки

17 січня 2013 о 10:57

Мінфін розробив зміни до Податкового кодексу, які передбачають підвищення утричі з 1 січня 2014 року податок на землю.

Зараз ставка збору для ріллі, сіножатей та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки за 1 га, тобто більше 20 грн при середній по Україні нормативній оцінці в 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік плата може скласти мінімум 68 грн, пише «Комерсант-Україна».

До ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями буде застосовуватися ставка 0,09% замість 0,03%. З цієї ж ставкою стягуватиметься податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів.

Крім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення. Орендна плата за використання всіх земель не зможе бути меншою, ніж ставка податку. Як повідомили у Мінфіні, усі заплановані зміни спрямовані на збільшення доходів місцевих бюджетів.

У 2012 році в них надійшло приблизно 11,7 млрд грн земельного податку. І хоча ставки будуть підвищені втричі, через складну системи розрахунку земельних платежів, надходження від податку зростуть приблизно на 40%, підрахували експерти. Нагадаємо, наприкінці листопада минулого року Верховна рада прийняла законопроект про продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2016 року.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

19 березня

Інші дати
Народився Максим Рильський
(1895, м. Київ – 1964) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
Прислухайтесь, як океан співає — Народ говорить. І любов, і гнів У тому гомоні морськім. Немає Мудріших, ніж народ, учителів; У нього кожне слово — це перлина, Це праця, це натхнення, це людина. Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля» (Максим Рильський)
Розгорнути
Народився Марко Вороний
1904 – український поет, театрознавець, перекладач. Переклав українською мовою «Інтернаціонал», «Марсельєзу», «Варшав’янку», багато творів західноєвропейської класики. Автор книг для дітей, збірки віршів «Форвард». Син Миколи Вороного. Репресований.
Розгорнути