chrome firefox opera safari iexplorer

Україна в цьому році не претендує на «Оскар»

24 вересня 2011 о 08:44

Український Оскарівський комітет не зміг обрати фільм, який зміг би представляти нашу країну в номінаціях на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук цього року.

Про це на прес-конференції повідомив директор Українського Оскарівського комітету, режисер Олег ФІАЛКО.
Показавши представникам ЗМІ спеціальний конверт, в якому нібито знаходиться назва фільма-номінанта, який було визначено вчора на засіданні Комітету, він витягнув з нього абсолютно чистий лист паперу.

«Немає цього року переможця», — заявив О.ФІАЛКО.

Директор Українського Оскарівського комітету відзначив, що передбачалося визначити фільм, який буде номіновано від України на премію «Оскар» у номінації «Фільм іноземною мовою». Згідно з Правилами 84-ї щорічної премії «Оскар» до участі у відборі фільмів допускаються кінокартини, які відповідають, зокрема, таким вимогам: це має бути повнометражний художній фільм; картина має вийти у прокат в країні, від якої подається заявка на «Оскар», в період між 1 жовтня 2010 року і 30 вересня 2011 року, причому прокат картини має тривати не менш як 7 днів поспіль; формат показу – на плівці для показу в цифровому залі; картина повинна мати рекламний постер. Крім того, творчий контроль над створенням фільму має належати громадянам або резидентам країни, яка подає заявку.

«Річ у тому, що було п`ять претендентів. Однак, на превеликий жаль, практично всі вони не відповідали регламенту Американського Оскарівського комітету. Фільм може бути шедевром, але навіть не розглядатиметься, якщо не відповідає вимогам Оскарівського комітету», — пояснив О.ФІАЛКО.

Як повідомили на прес-конференції, претендентами були фільми: «Любов і крапка» (режисер Валерій ЯМБУРСЬКИЙ, заявлена дистриб`ютором Universe Media як «перша українська романтична комедія у 3D»); альманах короткометражних фільмів «Мудаки. Арабески» (до ініціативної групи режисерів увійшли Володимир ТИХИЙ, Іван ТИМШИН, Мирослав СЛАБОШПИЦЬКИЙ, Анатолій ЛАВРЕНИШИН, Віра ЯКОВЕНКО, Аксинія КУРІНА, Роман БОНДАРЧУК та інші); режисерський дебют телесценариста Костянтина КОНОВАЛОВА «Ганна, Волга, рок-н-рол»; чорнобильська драма Олександра МІНДАДЗЕ «У суботу», яка брала участь цього року в основному конкурсі Берлінського кінофестивалю, і «Дніпро» режисера Олександра ШАПІРО.

За словами присутнього на прес-конференції віце-президента Асоціації продюсерів України, при якій створено Український Оскарівський комітет, продюсера Дмитра КОЛЕСНІКОВА, виробники фільмів мають спочатку знати всі вимоги Оскарівської премії і, якщо планують участь в номінації, – жорстко дотримуватись їх при зйомках фільму.

«До цього усьому продюсери спочатку на стадії виробництва і підготовки фільму до прокату мають думати, що б не в останню мить – в липні або серпні місяці – раптом всі розуміли, що це річний обсяг документів для підготовки фільму на висунення на «Оскар»», — підкреслив Д.КОЛЕСНІКОВ.

«Якщо наступного року у нас буде Кіра МУРАТОВА, СЛАБОШПИЦЬКИЙ знімає, ІЛЛЄНКО, ВАСЯНОВИЧ… Дев`ять дебютів буде! Той урожай, на який ми чекаємо, сподіваємося, принесе нам результати і тоді можна буде з чистою совістю претендувати на «Оскар», — упевнений О.ФІАЛКО.

Як повідомлялося, цього року було створено і почав свою роботу Український Оскарівський комітет. 15 вересня було оголошено про початок прийому заявок на участь у відборі фільму, який буде номіновано від України на премію «Оскар». Прийом заявок тривав до 20 вересня, включаючи вихідні дні.

До Українського Оскарівського комітету входять 11 осіб, зокрема: народний артист України Богдан СТУПКА, народна артистка України Ада РОГОВЦЕВА, режисер Олег ФІАЛКО, лауреат технічної премії «Оскар» Анатолій КОКУШ, голова Національної Спілки кінематографістів Сергій ТРИМБАЧ, кінокритик, що веде телепрограми «Аргумент-кіно», Володимир ВОЙТЕНКО, президент Асоціації продюсерів України Олексій СЕРКОВ, продюсер Дмитро КОЛЕСНІКОВ, продюсер, сценарист Ігор САВИЧЕНКО, режисер Сергій МАСЛОБОЙЩИКОВ.

25 січня

Інші дати
Тетянин день
Якщо вигляне сонце, то рано прилетять птахи з вирію, а коли сніжно - літо видасться дощовим.
Розгорнути
Народився Микола Скрипник
(1872, м. Ясинувата Донецька область – 1933) – радянський партійний і державний діяч. Активний провідник українізації.
«...Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті» (Микола Скрипник)
Розгорнути
Народилась Ольга Даценко
(1903, с. Шишаки Полтавської обл. - 1993) - українська актриса. Артистичну кар'єру розпочала в театрі "Березіль". Зазнала політичних репресій та заслання. Працювала в театрах України та Карело-Фінської РСР.
Розгорнути