chrome firefox opera safari iexplorer

Вітчизняні потяги поділять на 9 класів

28 вересня 2011 о 09:00

З 2012 року в Україні збираються ввести європейську класифікацію пасажирських поїздів, розділивши їх на 9 класів, повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

Це допоможе туристам і українцям відразу розуміти, на який потяг вони купили квиток і на який рівень сервісу можуть розраховувати.

Як пояснили у прес-службі «Укрзалізниці», поки це тільки проект. У Мінінфраструктури додали, що на часі його розглядають.

Головне в класифікації — поїзди розділені на денні та нічні. Денні потяги обходяться дешевше для залізниці — не потрібні ліжка і в вагон можна помістити вдвічі більше пасажирів, пише газета «Сегодня».

Водночас у відомстві пояснили, що денних суперпотягів класу «Євро Сіті» (між державами) або «Інтер Сіті +» (відповідний за рівнем сервісу, але всередині країни) в Україні поки немає.

Мінінфраструктури обіцяє, що до Євро-2012 між Києвом і Львовом, Донецьком, Харковом почнуть курсувати швидкісні (до 160 км/ч) експреси «Хюндай», які будуть «Інтер Сіті».

А нинішні денні швидкісні потяги між Києвом і облцентрами (Харків, Дніпропетровськ, Львів, Одеса) можна буде, в залежності від швидкості і комплектації складу, вважати регіональними експресами (РЕ, вагони 1, 2 і 3 класу) і регіональними поїздами (РП, вагони 2 і 3 класу).

Водночас в «Укрзалізниці» пояснили, що у нових поїздах квитки коштуватимуть дорожче, ніж зараз: доплата за швидкість, комфорт і сервіс.

«Але поки таких розрахунків не робили. Можна припустити, що, наприклад, в денних поїздах типу РЕ і РП не подорожчають квитки 2 класу, а більш комфортні подорожчають», — пояснили в «Укрзалізниці».

Зазначимо зараз, наприклад, проїзд в експресі «Київ-Харків» в 1-му класі коштує 196 гривень, в 2-му класі 119 гривень.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...