chrome firefox opera safari iexplorer

Введення біометричних паспортів ускладнить процес безвізового режиму з ЄС

28 вересня 2011 о 09:11

Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Києві наголошує, що закон про біометричні паспорти є кроком назад від європейських стандартів.

Як повідомили в Представництві, ключові положення закону не відповідають європейським і міжнародним стандартам, оскільки запроваджують дискримінаційні норми, які ставлять у скрутне становище та маргіналізують біженців в Україні.

«Закон також зводить нанівець останні позитивні законодавчі кроки і підриває зусилля, спрямовані на відповідність вимогам Плану дій із лібералізацією візового режиму з Європейським Союзом», — наголошують в УВКБ ООН.

УВКБ ООН висловлює жаль щодо факту прийняття закону, оскільки вважає, що певні положення цього документа анулюють важливі норми, закладені у нещодавно ухваленому законі, який регулює статус біженців («Про біженців та осіб, які потребують додаткового чи тимчасового захисту»), а також суперечать ключовим міжнародним стандартам.

УВКБ ООН сподівається, що законопроект «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», буде виправлено до того моменту, як він набере силу закону.

Нагадаємо, 23 вересня, Верховна рада ухвалила в цілому Закон України «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України».

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути