chrome firefox opera safari iexplorer

Обіцяних з 1 січня біометричних паспортів поки не буде

28 грудня 2012 о 12:24

З 1 січня 2013 року видача біометричних паспортів в Україні не розпочнеться, хоча автори закону, який запроваджував документи нового зразка, розраховували на це, пише «Комсомольская правда в Украине».

Закон набув чинності 6 грудня, але, як повідомляється, належить ухвалити ще ряд підзаконних актів, які узгодять комплекс технічних і юридичних питань.

Тому, коли саме почнуть видавати біометричні паспорти, в Державній міграційній службі говорити не беруться.

У той же час у відомстві зазначають, що паспорт громадянина України, яким користуються люди зараз, має необмежений термін дії. Тому всі, хто повинен отримати паспорт вперше, відновити втрачений документ, отримати паспорт на нове прізвище або вклеїти, згідно з віком, нову фотографію, сміливо можуть це робити.

«Міняти нині чинні паспорти на біометричні — це право, а не обов'язок громадян України», — наголошують в Державній міграційній службі.

Як відомо, внутрішнім біометричним паспортом стане пластикова картка з даними власника, в яку вмонтують чіп з відбитками всіх десяти пальців людини.

Закордонний біометричний паспорт збереже форму книжечки, в яку теж вмонтують чіп. Люди, які не бажають мати чіп з релігійних міркувань, будуть отримувати картку без чіпа або з порожнім чіпом.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути