chrome firefox opera safari iexplorer

Обіцяних з 1 січня біометричних паспортів поки не буде

28 грудня 2012 о 12:24

З 1 січня 2013 року видача біометричних паспортів в Україні не розпочнеться, хоча автори закону, який запроваджував документи нового зразка, розраховували на це, пише «Комсомольская правда в Украине».

Закон набув чинності 6 грудня, але, як повідомляється, належить ухвалити ще ряд підзаконних актів, які узгодять комплекс технічних і юридичних питань.

Тому, коли саме почнуть видавати біометричні паспорти, в Державній міграційній службі говорити не беруться.

У той же час у відомстві зазначають, що паспорт громадянина України, яким користуються люди зараз, має необмежений термін дії. Тому всі, хто повинен отримати паспорт вперше, відновити втрачений документ, отримати паспорт на нове прізвище або вклеїти, згідно з віком, нову фотографію, сміливо можуть це робити.

«Міняти нині чинні паспорти на біометричні — це право, а не обов'язок громадян України», — наголошують в Державній міграційній службі.

Як відомо, внутрішнім біометричним паспортом стане пластикова картка з даними власника, в яку вмонтують чіп з відбитками всіх десяти пальців людини.

Закордонний біометричний паспорт збереже форму книжечки, в яку теж вмонтують чіп. Люди, які не бажають мати чіп з релігійних міркувань, будуть отримувати картку без чіпа або з порожнім чіпом.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути